دولت نگاه ویژه‌ای به تقویت ورزش در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد دارد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به تقویت روزافزون ورزش همگانی و قهرمانی در روستاهای مناطق کم برخوردار کشور از جمله این استان دارد.

سید محمدتقی علوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر همین اساس از سال ۱۳۹۲ و با آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون اقدام های مهمی برای توسعه هر چه بیشتر زیرساخت های ورزشی در هر ۲ عرصه همگانی و قهرمانی در مناطق روستایی کشور و کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

وی افزود: تأمین زیرساخت های ورزشی مورد نیاز در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد و احیای بیش از پیش بازی ‌های بومی، محلی در این مناطق می ‌تواند نقش اساسی در توسعه همه جانبه ورزش بین روستائیان و ارتقای سلامت آنان داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ناکافی بودن زیرساخت‌ های ورزشی در روستاهای این استان تا حد قابل ملاحظه ای سبب محرومیت جوانان روستایی استان از تفریح ‌های سالم در سال های گذشته شده بود.

علوی عنوان کرد: توجه جدی به مقوله ورزش برای گسترش هر چه بیشتر نشاط، سلامتی، تندرستی و کاهش انواع آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی جزو برنامه ‌های اساسی مسئولان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی ابراز داشت: تحقق این امر مهم با جدیت خاصی از سوی متولیان امر در کهگیلویه و بویراحمد پیگیری خواهد شد.

افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

۷۵۳۵/۶۱۱۰   

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha