زلزله‌ مسیر چند روستای ایذه را مسدود کرد

اهواز - ایرنا - فرماندار ایذه گفت: زلزله‌های امروز سه‌شنبه در این شهرستان موجب ریزش کوه و مسدود شدن چند جاده روستایی شده است.

مصطفی سمالی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه از صبح امروز هفت زلزله در ایذه به وقوع پیوسته است افزود: جاده های روستایی مسدود شده در بخش سوسن و دهستان مرغا می باشند که نیروهای راهداری برای بازگشایی مسیرهای روستایی به مناطق مورد نظر اعزام شده‌اند.

فرماندار ایذه از آسیب دیدن چند مدرسه در بخش سوسن بر اثر زلزله سخن گفت و اظهار داشت: چندین خانه روستایی نیز در این بخش دچار خسارت شده‌اند که دستور لازم برای ارزیابی خسارت وارده به بخشدار سوسن داده شده است.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان ایذه به تشکیل جلسه این ستاد اشاره کرد و افزود:در پی وقوع زمین لرزه تمام نیروهای خدماتی و امدادی در شهرستان ایذه به حالت آماده‌باش در آمده‌اند تا هرگونه مشکلی را در حداقل زمان ممکن برطرف کنند.

از صبح امروز تاکنون، هفت زمین‌لرزه در ایذه به وقوع پیوسته است که شدیدترین آنها زلزله ۴.۶ ریشتری ظهر امروز بوده است، این زمین‌ لرزه‌ها، کلیه مدارس نوبت عصر شهرستان را نیز به تعطیلی کشاند.
شهرستان ایذه در شرق خوزستان و مرکز آن در فاصله ۲۱۰ کیلومتری از اهواز واقع است. جمعیت این شهرستان  طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، در حدود ۱۹۸ هزار نفر است.
۹۴۳۴/۶۰۶۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =