بیش‌از هفت میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های سیستان و بلوچستان انجام شد

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره‌کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: هفت میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های گوشتی این استان در ۶ ماهه نخست امسال انجام شده است.

دکتر محمدکریم پورمند روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان جوجه‌ریزی نسبت به مدت مشابه پارسال بیش‌از ۱۴ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای دستیابی به اهداف سازمان در حیطه بیماری‌های طیور گفت: پایش فعال پنج درصد واحدهای اپیدمیولوژیک،گشت مشترک کارشناسان دامپزشکی و محیط زیست، پایش تصادفی سرمی واحدهای تخم‌گذار تجاری، نمونه‌برداری و انجام آزمایشات جهت بررسی و پایش بیماری آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان از جمله اقدامات ۶ ماه گذشته بوده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره‌کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان افزود: نظارت بر مراکز پرورش طیور صنعتی قبل از جوجه‌ریزی، برگزاری نشست‌های ماهانه و مکاتبات با فرماندهی نیروی انتظامی استان برای جلوگیری از ورود غیرمجاز مرغ زنده و توقیف خودروهای متخلف از دیگر فعالیت‌های این اداره کل در مدت یاد شده است.

۹۹۲۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =