«مسی» محبوب هواداران، مغضوب روزنامه‌نگاران

تهران- ایرنا- انتخاب «لیونل مسی» به عنوان بهترین بازیکن سال ۲۰۱۹ فیفا به طور متفق‌القول از سوی سرمربیان، کاپیتان‌ها و هواداران فوتبالی تایید شد و اولویت نبودن وی در آراء روزنامه‌نگاران عمده دلیلی است که فتح ششمین توپ طلای را برای مرد آرژانتینی غیرمحتمل جلوه می‌دهد.

مسی از سوی کاپیتان‌های تیم‌های ملی ۳۷۷ رای دریافت کرده و از این حیث بالاتر از «ویرجیل فن دایک» (۳۳۷ رای) و «کریستیانو رونالدو» (۳۳۰ رای) قرار گرفت.

از سوی مربیان نیز شرایط مشابه بود به‌طوری که  ۳۷۹ رای آنان مرد آرژانتینی را بالاتر از رونالدو (۳۰۷ رای) و فن دایک (۲۸۹ رای) جای داد.

با این وجود، این رای هواداران بود که مسی را با اختلاف از رقبای خود جدا کرد؛ در واقع ستاره آلبی‌سلسته در مجموع یک میلیون و ۳۵۹ هزار و ۷۲۸ رای از سوی هواداران دریافت کرد که در مقایسه با کاپیتان تیم ملی پرتغال و همچنین مرد هلندی حاضر در کورس رقابت تفاوت فاحشی داشت؛ رونالدو و فن‌دایک به ترتیب ۹۶۲ هزار و ۹۱۹ و ۷۰۴ هزار و ۲۳۵ رای عمومی را از آن خود کردند.

با این حال، اصحاب رسانه فن‌دایک را به مسی و رونالدو ترجیح دادند و این عمده نگرانی مرد آرژانتینی برای فتح ششمین توپ طلای خود محسوب می‌شود.

سه بازیکنی که پیش از مسی و طی سه سال گذشته عنوان بهترین بازیکن سال فیفا را از آن خود کرده بودند (رونالدو ۲ بار و مودریچ یک بار)، سال فوتبالی خود را با فتح توپ طلا پایان دادند اما برنده این جایزه که توسط نشریه معتبر فرانس فوتبال معرفی می‌شود با استفاده از آراء روزنامه‌نگاران ورزشی جهان انتخاب می‌شود.

برای جایزه دِ بست (THE BEST)، فن‌دایک ۴۶۲ رای روزنامه‌نگاران را جمع آوری کرده بود و این در حالی است که مسی و رونالدو به ترتیب ۳۶۴ و ۲۶۴ رای به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =