هدف حمایت از واحدهای تولیدی تثبیت و ایجاد اشتغال است

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: هدفگذاری اصلی از برنامه‌های خرد و کلان حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در قالب رونق تولید، مقابله با بیکاری و ایجاد و تثبیت اشتغال در استان است.

حشمت الله عسگری روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: حمایت دولت از واحدهای صنعتی و تولیدی استان سمنان برای مقابله با فشارهای خارجی و تحریم مطلوب ارزیابی می شود.

وی خاطر نشان کرد: مسئولان نسبت به رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان سمنان دغدغه دارند و برای توسعه اقتصادی مشکلات صنعتگران به صورت موردی و کلی بررسی می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان اضافه کرد: کاهش نرخ بیکاری از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار در استان سمنان است که با وجود فشارهای خارجی برای تحقق برنامه‌های دولت برای ایجاد اشتغال پایدار تلاش می‌شود.

عسگری تصریح کرد: بازدید میدانی از واحدهای صنعتی و تولیدی استان به منظور بررسی مشکلات تولیدکنندگان در دستور کار است و با حمایت از بخش صنعت و تولید می توان توسعه اقتصادی به ارمغان آورد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: دولت با تدوین آیین‌نامه و اتخاذ راهکارهای اصولی در راستای توسعه اقتصادی در تلاش است و مسئولان با عزمی راسخ برای اجرای این قوانین اقدام کنند.

در نشست کارگروه تسهیل و رونق تولید این هفته، مشکلات بانکی ، تامین اجتماعی و زیربنایی و مالیاتی چهار واحد تولیدی و خدماتی استان سمنان بررسی شد.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط