چشم امید سوریه به بخش خصوصی ایران

تهران-ایرنا- سفیر سوریه در تهران بیان کرد: دولت سوریه، بخش خصوصی ایران را شریک اصلی در تمام پروژه‌های بازسازی، تعمیر واحدهای تولیدی و انجام پروژه‌های اقتصادی می‌داند.

«عدنان محمود» امروز (سه شنبه) در کمیته مشترک اقتصادی ایران و سوریه گفت: شکی نیست که این دیدار یک دیدار منحصر به فرد و نشان‌دهنده اراده دو کشور برای مشارکت اقتصادی و استراتژیک در آینده و همچنین مواجه با جنگ اقتصادی و تحریم‌هاست.

وی خاطرنشان کرد: این جنگ و تحریم از طریق اقدامات آمریکا و غرب علیه دو کشور برادر انجام می‌شود.

محمود با اشاره به توافق‌نامه امضا شده توسط معاون اول رئیس‌جمهوری، بیان کرد: دولت سوریه، بخش خصوصی را شریک اصلی در تمام پروژه‌های بازسازی، تعمیر بخش‌های تولیدی و انجام پروژه‌های اقتصادی می‌داند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود بخش خصوصی ایران در سوریه تقویت شود تا بتواند مشارکت سازنده در بازسازی بخش‌های تخریب‌شده این کشور داشته باشد.

سفیر سوریه در تهران با تاکید بر اولویت بخش خصوصی خاطرنشان کرد: امیدواریم این دیدار گامی برای تحرک بخش خصوصی ایران برای برپایی شرکت‌های مشترک در زمینه نفت و ثروت‌های معدنی باشد.

محمود با بیان اینکه درهای سفارت همیشه به روی فعالان اقتصادی باز است، ادامه داد: سعی می‌کنیم شرکت‌های مشترک در همه بخش‌ها تشکیل شود تا از امکانات دو کشور استفاده کنیم .

وی در پایان با تاکید بر اینکه امروزه جنگ اقتصادی علیه سوریه در جبهه‌های دیگر ادامه دارد، گفت: دشمنان سعی می‌کنند این جنگ را در همه زمینه‌ها پیش ببرند. بنابراین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف برای توسعه تجارت بین دو کشور بسیار موثر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha