کارد و پنیرهای فوتبال در تیم منتخب فیفا

تهران- ایرنا- بدنبال برگزاری مراسم بهترین‌های سال ۲۰۱۹ فیفا، تیم منتخب امسال که هرساله از سوی اتحادیه جهانی فوتبالیست‌های حرفه‌ای موسوم به «فیف‌پرو» انتخاب می‌شود، اعلام شد.

«ویرجیل فن دایک» یکی از ۲ نماینده لیورپول و ۴ نماینده هلند در تیم منتخب سال ۲۰۱۹ فیفا است.

مدافع هلندی فصل درخشانی را پشت سر گذاشت و علاوه بر رسیدن به فینال نخستین دوره لیگ ملت‌های اروپا، به همراه قرمزهای آنفیلد جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را بالای سر برد.  فن‌دایک در تیم منتخب به هم تیمی خود در لیورپول یعنی «آلیسون بکر» و همچنین ۲ هموطن خود یعنی «فرانک دی‌یونگ» و «متیس دی‌لیخت» ملحق شد.

دی‌یونگ و دی‌لیخت که فصل گذشته در باشگاه آژاکس عضویت داشتند نخستین بازیکنان حاضر در فهرست تیم منتخب فیفا هستند که از باشگاهی انتخاب شده‌اند که در جمع پنج لیگ اول اروپا حضور ندارد.

«فیف‌پرو» با دعوت از فوتبالیست‌های حرفه‌ای مرد در سرتاسر جهان از آنان خواست تا تیمی متشکل از یک دروازه‌بان، چهار مدافع، سه هافبک و سه مهاجم را براساس عملکرد آنان در جریان فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹، انتخاب و اعلام کنند.

بازیکنان برگزیده در پست‌های تخصصی خود به منظور حضور در تیم منتخب سال از طریق آراء بیش از ۲۳ هزار فوتبالیست در ۶۸ کشور جهان انتخاب شدند.

بر این اساس، تیم منتخب سال ۲۰۱۹ از قرار زیر است:

دروازه‌بان

آلیسون بکر (برزیل/لیورپول)

مدافعان

ویرجیل فن دایک (هلند/لیورپول)

متیس دی لیخت (هلند/ آژاکس)

مارسلو (برزیل/رئال مادرید)

سرخیو راموس (اسپانیا/ رئال مادرید)

هافبک‌ها

ادن هازارد (بلژیک/چلسی/ رئال مادرید)

فرانک دی‌یونگ (هلند/آژاکس/ بارسلونا)

لوکا مودریچ (کرواسی/رئال مادرید)

مهاجمان

کیلین امباپه (فرانسه/ پاری سن ژرمن)

لیونل مسی (آرژانتین/ بارسلونا)

کریستیانو رونالدو (پرتغال / یوونتوس)

حقایق پشت پرده تیم منتخب سال فیفا:

- این جایزه در سال ۲۰۰۵ توسط اتحادیه جهانی فوتبالیست‌های حرفه‌ای (فیف پرو) معرفی شد و از سال ۲۰۰۹ تاکنون بخشی از مراسم بهترین‌های فیفا بوده است.  مراسم شب گذشته پانزدهمین دوره اهدای این جایزه بود.

-  لیونل مسی و کریستیانو رونالدو تاکنون ۱۳ بار متوالی در این تیم منتخب جای گرفته و رکورددار محسوب می‌شوند.

- سرخیو راموس از حیث بیشترین حضور در تیم منتخب سوم است و شب گذشته با گذر از آندرس اینیستا برای دهمین بار در فهرست تیم منتخب سال جای گرفت.

- مارسلو تاکنون ۶ بار و لوکا مودریچ ۵ بار در تیم منتخب قرار گرفته است.

- بیشتر رای دهندگان (۱۹ هزار و ۳۸۱ نفر) مسی را در تیم منتخب خود برگزیدند؛ فن دایک با ۱۷ هزار و ۸۵ رای دوم شد و رونالدو با دریافت ۱۶ هزار و ۹۴۳ رای در رده سوم قرار گرفت.

- دی‌یونگ، دی‌لیخت و بکر هر سه در حالی در تیم منتخب قرار گرفتند که نخستین فصل حضور در جمع نامزدها را تجربه می‌کردند.

- دی‌لیخت دومین بازیکن جوان حاضر در تیم منتخب جهان است؛ تنها امباپه زمانی که در سال ۲۰۱۸ در این تیم جای گرفت جوان‌تر از دی‌لیخت بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =