انسان هوشمند از اصلی ترین ابزارهای امنیت ترافیکی است

ایلام- ایرنا- رئیس پلیس راه کشور گفت: رعایت قوانین ترافیکی و رانندگی از سوی افراد اعم از سواره و پیاده در کاهش تصادفات و حوادث جاده ای دورن و برون شهری نقشی سازنده و بازدارنده دارد و بدون شک انسان هوشمند از اصلی ترین ابزارهای امنیت ترافیکی است.

به گزارش ایرنا، سردار سید تیمور حسینی در همایش پیشگیری از حوادث و سوانح رانندگی با محوریت اربعین در ایلام اظهار داشت: هر میزان تعهد و هوشمندی افراد نسبت به رعایت فرهنگ ترافیک و رانندگی بیشتر باشد به همان نسبت حوادث جاده ای کاهش خواهد داشت.


وی افزود: البته علاوه بر رعایت قوانین رانندگی، وجود زیرساخت های استاندارد و متناسب با ظرفیت خودروها و نیز بهره مندی از ماشین های ایمن نیز در کاهش حوادث جاده ای تاثیرگذار است.


حسینی یادآور شد: مقوله ترافیک و رانندگی طیف گسترده جامعه از هر سن، جنس و شغلی را بدون محدودیت مکان و زمان در برگرفته و لزوم رعایت قوانین ترافیک از اهمیت وافری از سوی آحاد مردم برخوردار است.


وی تاکید کرد: یکی از عوامل مهم در ایجاد سوانح جاده ای عدم پایبندی به مقررات است و بخش عمده ای از وقوع حوادث مربوط به خطا و سهل انگاری های انسانی است.


وی در مورد اربعین هم گفت: حفظ امنیت و سلامت زائران در گرو تفکر جمعی، مدیریت اصولی و اقدامات به موقع دستگاه های مختلف اجرایی است تا اربعین امسال با توجه به پیش بینی حجم انبوه زائران با کمترین حوادث و اتفاقات ناخوشایند جاده ای سپری شود.


کاهش ۱۳ درصدی حوادث جده ای در ایلام

فرمانده پلیس راه استان ایلام هم گفت: برای اربعین امسال ۱۱۰ تیم گشتی در ۲۶ ایستگاه انتظامی و ترافیکی در استان ایلام و زمان اربعین مستقر می شوند.

سرهنگ رضا همتی زاده افزود: حوادث جاده ای و تصادفات استان ایلام سال ۹۸ نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد کاهش داشته است.

وی از اعمال محدودیت های ترافیکی در برخی از محورهای مواصلاتی استان ایلام در ایام بیک جمعیت زائران اربعین خبر داد.

کاهش پنج درصدی سرعت ۳۰ درصد حوادث جاده ای را کم می کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام هم گفت: پنج درصد کاهش سرعت در رانندگی موجب کاهش ۳۰ درصد بروز حوادث و سوانح جاده ای می شود.

دکتر محمد کریمیان افزود: طبق آمار روزانه ۵۱ نفر در جاده های کشور جان خود را از دشت می دهند و ۱۱۰ نفر نیز مصدوم می شوند.

۷۱۷۲/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =