راهپیمایی اربعین بزرگترین تجمع مسالمت‌آمیز مذهبی است

ارومیه- ایرنا- رئیس کمیته نظارت و ارزیابی ستاد استانی اربعین حسینی آذربایجان‌غربی گفت: راهپیمایی اربعین از نگاه ناظران سیاسی، علاوه بر بعد معنوی، بزرگترین تجمع مسالمت‌آمیز مذهبی است.

رسول مقابلی روز سه‌شنبه در دومین جلسه کمیته نظارت و ارزیابی ستاد استانی اربعین حسینی آذربایجان‌غربی افزود: این امر نقش بی‌بدیل و بازدارنده‌ در رابطه با تهدیدهای خارجی و تکفیری‌ها ایفا می‌کند و از برکت‌های فرهنگی اربعین حسینی است.
وی ادامه داد: اکنون فضای جدیدی بین مردم و دولت ایران و عراق شکل گرفته و این پیوند به دلیل همجواری جغرافیایی و علائق مشترک مذهبی روز به روز در حال گسترش است.

وی تاکید کرد: راهپیمایی اربعین به عنوان گفتمان مشترک ۲ طرف استحکام‌بخش این ارتباط است. 

رئیس کمیته نظارت و ارزیابی ستاد استانی اربعین حسینی آذربایجان‌غربی گفت: این شهیدان بودند که با نثار خونشان عزت و سرفرازی و سربلندی را برای ملت ایران به ارمغان آوردند و معبر کربلا را گشودند و امروز ملت ایران با طیب خاطر حرم نورانی اباعبدالله الحسین(ع) را به آغوش می‌کشند و اربعین حسینی را هرسال باشکوه‌تر از سال پیش برگزار می‌کنند.
مقابل اظهار داشت: کمیته نظارت و ارزیابی ستاد اربعین حسینی عملکرد ستاد و کمیته‌های ذیل آن و مواکب استان را که در داخل ایران و عراق  مشغول خدمات‌رسانی خواهند بود، مورد ارزیابی و نظارت قرار خواهد داد.
وی افزود: همچنین با رویکرد ارتقا و بهبود روش‌های ارائه خدمات به زائران حسینی نقاط قوت و ضعف عملکردها و ارسال گزارش میزان خدمات و عملکرد آنها را احصا و جهت اصلاح امور به مبادی مربوطه استانی و ملی ارجاع خواهد داد.
در ادامه این جلسه گزارشی از اعزام تیم بازرسی به مرز بازرگان جهت بازدید از مجموعه اقدامات مربوط به ستاد اربعین حسینی شهرستان ماکو و کمیته استقبال از زائران غیرایرانی ارائه شد.
همچنین در این جلسه اعضای کمیته نظارت و ارزیابی استان نکته نظرهای خود را جهت هرچه بهتر ایفا کردن نقش نظارتی این کمیته ابراز و همچنین مسئولان کمیته اعزام، کمیته حمل و نقل و کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه گزارشی از اقدامات و مسائل و مشکلات خود را بیان کردند و در نهایت تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.

۹۹۱۸/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =