۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83488624
۰ نفر

برچسب‌ها

پای «هنر و تجربه» به تئاتر باز شد

تهران- ایرنا- تماشاخانه تئاتر هامون با راه‌اندازی سانس ویژه‌ای در برنامه هرروز خود، طرح حمایت از تئاترهای خلاقانه، تجربی و دانشجویی را کلید زد.

به گزارش روابط عمومی تماشاخانه هامون، هادی حجازی‌فر، مدیر هنری تئاتر هامون با اشاره به وعده خود برای حمایت از استعدادهای تئاتری گفت: بر همین اساس این برنامه جدی تئاتر هامون از روز گذشته (دوشنبه/ اول مهر) و با اجرای تئاتر پپ در سانس ۱۷:۳۰ در این تماشاخانه کلید خورد تا از این به بعد بتوانیم رویدادی مشابه با سینما را با ایجاد زمان ویژه هنر و تجربه در عرصه تئاتر رقم بزنیم.

این اقدام تلاشی برای ایجاد فرصت دیده‌شدن آن دسته از نمایش‌های با ارزش در میان تئاترهای غیرتجاری است که اجرایشان می‌تواند به دیده شدن جایگاه برجسته سازندگان آن‌ها در جامعه تئاتر ایران کمک کند و از سوی دیگر به ذائقه مخاطبان و کیفیت هنری اجراهای موجود نیز چیزی بیافزاید.

وی درباره برنامه‌های این سالن تئاتر خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از گروه‌های تجربی، علاوه بر دو نوبت اجرای اصلی این سالن، برای ساعت ۱۷:۳۰ تدارکی ویژه دیدیم که با بهای بلیت کمتر از یک سو و دریافت سهم کمتر از گروه‌های تئاتری از سوی دیگر، به دیده‌ شدن استعدادهای خوب تئاتر به سهم خود کمک کنیم. همچنین برای این‌که مخاطبان ارزشمند این سالن از کیفیت کارهایی که اجرا می‌شوند مطمئن باشند، نمایش‌ها قبل از تایید برای اجرا در این سانس، بازبینی می‌شود و در صورت باکیفیت بودن امکان اجرا برایشان فراهم می‌شود و تنها هدف از راه‌اندازی این برنامه حمایت از گروه‌های جوان و بااستعداد بوده و هست.
تئاتر پپ که پیشتر مدت کوتاهی در تالار مولوی اجرا شده بود به کارگردانی اسماعیل کمالی دهقان به صحنه رفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =