انصاری‌فرد: کمیته انضباطی عادلانه تصمیم بگیرد

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: امیدوارم کمیته انضباطی نگاهی برابر داشته باشد و در مورد اتفاقات شهرآورد تصمیماتی عادلانه‌ بگیرد.

«محمد حسن انصاری‌فرد» در مورد حاشیه‌های شهرآورد نود و یکم گفت: در شهرآوردها چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد اما بازیکنان باید رعایت کنند. در مسابقات حساس باید این مسائل رعایت و الزامات فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در نظر گرفته شود چرا که این قوانین نسبت به قبل شدیدتر شده است اما به طور معمول در چنین مسابقاتی از این اتفاقات رخ می‌دهد.

وی در مورد برخورد کمیته انضباطی با متخلفان شهرآورد افزود: این مسائل از سوی هر ۲ تیم بود و هر ۲ مشکلاتی داشتند اما انتظار برخورد متعادل در فضای عادلانه را از کمیته انضباطی داریم. از استقلال هم یکی دو بازیکن این تیم بودند که شیطنت‌هایی در زمین داشتند و برای مثال ضربه‌ای عمدی به صورت سیامک نعمتی زدند اما کمیته انضباطی تا الان واکنشی به آن نداشته است.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: امیدوارم نگاه اسماعیل حسن‌زاده رییس کمیته انضباطی به این موضوع عادلانه باشد. البته با او تماس خواهم گرفت تا نظرش را در مورد مسائل این بازی بشنوم.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این مسابقه در برخی صحنه‌ها هماهنگی بین داور و کمک داور مشاهده نشد. از طرفی در صحنه درگیری بازیکنان در کنار زمین هم کمک داور که نزدیک صحنه بود باید اتفاقات را به داور بازی اطلاع می‌داد. همچنین داور چهارم هم باید کمی هوشیارتر عمل می‌کرد اما امیدوارم فیلم موجود را بررسی و تصمیم عادلانه‌ای بگیرند.

انصاری‌فرد در مورد صحنه‌ای که محمد حسین کنعانی‌زادگان توپ را به سمت هواداران استقلال شوت زد، گفت: قبول دارم که بازیکن ما باید شئونات را رعایت می‌کرد اما در مجموع آسیبی که ما دیدیم به مراتب بیشتر از حریف بود. به ویژه روی صحنه‌ای که سر بازیکن ما با برخورد سنگ شکست.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد گلزنی «مهدی عبدی» بازیکن جوان در شهرآورد نود و یکم اضافه کرد: این عیدی خدا به ما بود که بازیکن جوانی مانند عبدی گل بزند. در اردوی پیش از بازی اولین با با این بازیکن مواجه شدم . او کنار علی علیپور نشسته بود و به من گفت که عبدی بچه محل اوست و هوایش را داشته باشیم. هنگامی هم که او در شهرآورد موفق به گلزنی شد اتفاقات و برخورد شب قبل در اردو برای من تداعی شد. عبدی از جمله جوانان خوب ما محسوب می‌شود که هنوز هم محصل است. او هوادار تیم بوده و حالا هم در قلب هواداران جای باز کرده است.

وی در خصوص گلایه‌هایش در مورد بلیت‌فروشی تصریح کرد: حق پرسپولیس در این بخش ضایع شد. اینکار همیشه طبق برنامه‌ریزی پیش می‌رود اما ما چند روز تلاش کردیم تا برای پیشکسوتان و اطرافیان باشگاه و اقوام بازیکنان بلیت تهیه کنیم اما موفق به اینکار نشدیم. به همین خاطر هم به ورزشگاه نرفتیم.

انصاری‌فرد در مورد شرایط شهرآورد هم خاطرنشان کرد: خیلی از کارشناسان به این موضوع اذعان داشتند که آن صحنه پنالتی نبود. حتی با کارشناسان داوری هم صحبت کردم و آنها هم این موضوع را تایید کردند.

وی با اشاره به مهار پنالتی توسط بیرانوند خاطر نشان کرد: بیرانوند و کریمی هر ۲ بازیکن تیم ملی هستند. از طرفی من هم این تجربه را با احمدرضا عابدزاده در تیم ملی داشتم که آنجا با هم تمرین پنالتی می‌کردیم. ما در تیم ملی چند پنالتی‌زن بودیم که با عابدزاده در تیم ملی پنالتی تمرین می‌کردیم و هنگامی که او درون دروازه می‌ایستاد ترس پنالتی‌زن‌ها را می‌گرفت. بیرانوند هم با استایل بدنی و قدش بلندش برای من تداعی کننده عابدزاده است.

مدیرعامل پرسپولیس در رابطه با اینکه خیلی‌ها معتقد بودند ضربه پنالتی باید تکرار شود، خاطرنشان کرد: به طور معمول چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد و اگر فوتبال اروپا را هم دنبال کنید خواهید دید که داور چنین صحنه‌هایی دستور پنالتی مجدد را نمی‌دهد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد شایعاتی مبنی بر همسو نبودن برخی از اعضای هیات مدیره با وی تصریح کرد: این وظیفه ما است که همسو باشیم تا فضای تیم و باشگاه در آرامش قرار داشته باشد. هدف این است که همدلی ایجاد کنیم. البته من عضو هیات مدیره نیستم اما در جلساتی که حضور دارم مشکلی پیش نیامده و جو جلسات خوب است. فردا هم در همین راستا جلسه مهمی داریم تا اختیارات مدیرعامل مشخص شود و امیدوارم که بتوانسیم تفاهم را حاصل کنیم. کار را در شرایط سختی قبول کردیم و امیدوارم مشکلات را به مرور زمان حل کنیم.

وی درباره توقیف برند باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: متاسفانه این مشکل وجود دارد و لوگوی باشگاه به خاطر بدهی توقیف است. البته امروز جلسه‌ای با شرکت مذکور داریم تا با پرداخت بدهی لوگو را آزاد کنیم.

انصاری‌فرد تاکید کرد: مشکلات وجود دارد اما همه ارکان باشگاه از کارمندان گرفته تا بازیکنان باید دست در دست هم دهیم تا مشکلات را حل کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رابطه با صحبت‌های گابریل کالدرون سرمربی تیم در نشست خبری پیش از شهرآورد نود و یکم که استقلال را فرزند وزارت ورزش خوانده بود، گفت: او قبل از طرح این مسائل صحبتی با من نداشت و نمی‌دانم بر چه اساسی این صحبت‌ها را مطرح کرده است اما او نظر شخصی‌اش را گفته است. با این حال باید با او در این زمینه هم صحبت کنیم تا حساسیتی به وجود نیاید.

وی افزود: متاسفانه خبرهایی مبنی بر اینکه خیلی‌ها دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود را می‌شنویم. دوست ندارم حاشیه ایجاد شود و باید روی ریل موفقیت حرکت کنیم. ما دوست نداریم حساسیت ایجاد شود اما اگر موضوعی را در این زمینه احساس کنیم مستنداتی را داریم که بر خلاف میل باطنی مجبور به افشای آنها می‌شویم.

انصاری‌فرد اضافه کرد: قهرمانی‌های اخیر موجب شده تا جو علیه پرسپولیس سنگین شود اما با این حال امیدواریم تمام عوامل اداره کننده فوتبال از جمله داوری، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، مسئولان مسابقات و بلیت‌فروشی با ما طبق حق و حقوق‌مان رفتار کنند و در نهایت هم تیمی که مستحق بوده و از نظر فنی نیز استحقاق داشته باشد، قهرمان شود. در مجموع روند تیم ما خوب و لیاقت قهرمانی داریم  هر چند حفظ قهرمانی سخت‌تر از خود آن است.

وی در مورد آخرین وضعیت مصدومیت سید جلال حسینی اضافه کرد: من با او صحبت کردم و او از ناحیه شکم مصدوم است و در کنار آن مشکل گوارشی هم پیدا کرده است. البته امیدوارم هر چه زودتر بتواند بازگردد و در بازی برابر سپاهان ما را همراهی کند.

انصاری‌فرد در مورد پرداخت طلب برانکو ایوانکوویچ سرمربی فصل گذشته پرسپولیس اضافه کرد: به صورت مداوم با مدیر برنامه‌های برانکو در تماس هستیم و هنگامی که بازی‌های سخت ما تمام شود، از او دعوت خواهیم کرد که به تهران بیاید تا توافق کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم هواداران همیشه پشتیبان تیم باشند. تیم خوبی داریم و یکدل هستیم و امیدوارم امسال قهرمانی آسیا را تجربه کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha