جمع آوری امضا برای طرح شفافیت عملکرد تمام قوای نظام

تهران - ایرنا - نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی از امضای طرحی توسط نمایندگان مجلس خبر داد که مسئله شفاف سازی را در تمام قوای نظام پیگیری خواهد کرد.

«رسول خضری»  در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا گفت: سوال ما در خصوص اعتراض برخی از افراد به مجلس این بود که چرا فقط شفافیت را از مجلس طلب می کنند. به همین دلیل امروز آقای وکیلی در حال جمع آوری امضا برای طرحی بودند تا شفافیت را در همه قوا داشته باشیم و تا الان بیش از ۱۰۰ امضا از نمایندگان طبف های مختلف برای این طرح جمع شده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در ادامه افزود: ما از مسئله شفافیت استقبال می کنیم،  چرا که مردم محرم این نظام و انقلاب هستند،  آن ها صاحبان نظام اصلی هستند و مردم حق دارند که اطلاعات شفافی از کارگزاران نظام در هر سه قوه داشته باشند.  این طرح در حال تکمیل،  شفافیت را به صورت کامل و جامع در نظر گرفته است و همه مجموعه های نظام را در برمی گیرد.  مردم هم به دنبال همین هستند.

این عضو کمیسون مستقلین مجلس با اشاره به محدودیت هایی که مجلس تاکنون در نظارت بر نهادهایی مانند قوه قضائیه یا صدا و سیما داشته است خاطر نشان کرد: مجلس اختیاراتش نامحدود نیست و بعضی از دستگاه های هستند که مجلس حق ورود به آن ها را ندارند. به نظرم اگر همین طرحی که نمایندگان به دنبال امضای آن هستند اگر تصویب شود، می توانیم شفافیت صحیح و ارائه گزارش درست و دقیق را به مردم عزیزمان داشته باشیم.

خضری تاکید کرد در صورت تصویب این طرح عملکرد کارگزاران هر سه قوا از جمله نهادهایی مانند شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر ارکان نظام به صورت شفاف در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha