انصارالله سازمان ملل را به ممانعت از ورود سوخت به الحدیده متهم کرد

تهران - ایرنا - رئیس "شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن" با انتقاد از عملکرد نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور این کشور، این سازمان را به ممانعت از ورود سوخت به بندر "الحدیده" در غرب یمن متهم کرد.

"محمد علی الحوثی" امروز (سه شنبه) در صفحه توییتری خود از دلایل بی توجهی سازمان ملل متحد به ممانعت ائتلاف متجاوز آمریکایی، انگلیسی، عربستانی و اماراتی از ورود قایق های سوخت به بندر الحدیده پرسش کرد.

وی افزود که این جنبش، سازمان ملل متحد و "مارتین گریفیتس" نماینده ویژه آن در امور یمن را مسئول ممانعت و عدم محکومیت اقدامات متجاوزان به این کشور می داند.

جنبش انصارالله یمن هفته گذشته نیز ائتلاف متجاوز به یمن را به توقیف 6 قایق حامل مستقات نفتی و ممانعت از ورود آنها به بندر الحدیده محکوم کرد.

صنعاء پایتخت یمن و مناطق دیگر این کشور در اثر جنگ و محاصره با بحران سوخت روبرو شده است.

دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله در مذاکرات صلحی که ۱۳ دسامبر سال گذشته (۲۲ آذر ۹۷) در استکهلم پایتخت سوئد انجام شد، به توافق‌هایی دست یافته بودند.

از مهم‌ترین بندهای این توافق می‌توان به تعهد دو طرف به عدم انتقال هرگونه تجهیزات نظامی به استان و بنادر سه گانه الحدیده، الصلیف و رأس عیسی در غرب این کشور اشاره کرد.

این توافق‌ها با توجه به اختلاف‌های دو طرف بر سر جزئیات آن، اجرا نشده است.

جنبش انصارالله که سازمان ملل متحد بارها پایبندی اش به توافق استکهلم را تأیید کرده، عامل اصلی انجام نشدن این توافق را کارشکنی طرف مقابل و ائتلاف متجاوز سعودی و امارات می‌داند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =