۲ هزار روستایی در مهاباد خدمات پزشکی رایگان دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- مسوول بسیج جامعه پزشکی مهاباد گفت: ۲ هزار نفر در مناطق محروم این شهرستان طی نیمه نخست سال جاری با اعزام ۱۴ تیم، خدمات پزشکی رایگان دریافت کردند.

سرگرد وحید شکرانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در این اقدام جهادی اکیپ‌های پزشکی در هشت روستای از توابع بخش مرکزی و خلیفان این شهرستان که بهره‌مندی کمتری از خدمات پرشکی دارند، به طور رایگان روستاییان را ویزیت کردند.

وی ادامه داد: اکیپ‌های پزشکی با اطلاع قبلی در یک روستا به عنوان پایگاه اصلی مستقر و به مدت یک روز انواع خدمات پزشکی از جمله تزریقات و پانسمان، غربالگری اولیه بیماری‌های مختلف مانند فشارخون و قندخون، مشاوره و تجویز دارو را برای بیماران انجام و در صورت لزوم نیز بیمار را به پزشک متخصص ارجاع دادند.

وی با بیان اینکه اعزام اکیپ‌های پزشکی همچنان تا پایان سال ادامه دارد، عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی ۲۲ اعزام دیگر به سایر نقاط و مناطق کم‌برخوردار این شهرستان تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.  

 مسوول بسیج جامعه پزشکی مهاباد اظهار داشت: هزینه دارویی هر اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم این شهرستان در حدود ۲۰ میلیون ریال بود که اعتبار موردنیاز آن از سوی بسیج جامعه پزشکی تامین شد.

مهاباد دارای ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارد که ۱۶۸ هزار نفر آن در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی ساکن هستند.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha