آیت الله جنتی: نخواهیم گذاشت کسی با فشار و پول کثیف وارد مجلس شود

تهران- ایرنا- رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم و مسئولان نباید به انتخابات مجلس بی‌تفاوت باشند، تصریح کرد: با تمام قدرت برابر پول‌های کثیف ایستادگی خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت کسی با فشار و پول کثیف وارد مجلس شود.

 آیت‌الله «احمد جنتی» روز سه شنبه در افتتاحیه هفتمین اجلاس خبرگان رهبری دوره پنجم افزود: مراسم اربعین هر سال باشکوه تر برگزار می‌شود و دعوت امام حسین (ع) هر سال از سال قبل بیشتر شنیده می شود و مردم آنرا لبیک می گویند، دشمن باید این پیام را بگیرد و از تلاش بیهوده دست بردارد.
رئیس مجلس خبرگان افزود: پیام عاشورا و اربعین، مقاومت و تسلیم نشدن است. بچه های ما در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نیز با دریافت این پیام، شهادت در راه خدا را احیا کردند.
آیت الله جنتی خاطر نشان کرد: مردم در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با دست خالی و بدون داشتن تجربه جنگ مورد تهاجم دشمن قرار گرفتند اما ملت با انسجام و با پشتیبانی خداوند متعال برابر دشمن ایستادگی کرد.  اما این جنگ به رغم تخریب ها برای ملت و کشور اسلامی ما برکات زیادی داشت. ما خواستار جنگ نبوده و نیستیم اما با قصد خالص امام راحل و ایستادگی مردم هشت سال در برابر دنیا مقاومت کردیم و درس مقاومت را به دنیا دادیم.
وی با تاکید بر مساله مقاومت گفت: سیره همه انبیا و ائمه معصومین مقاومت بوده است و با همین مقاومت دشمنان را شکست دادند. جنگ تحمیلی به ما خودکفایی در ساخت تسلیحات ارمغان آورد و هفته دفاع مقدس درس مقاومت را در این کشور نهادینه کرد.  از برکات دفاع مقدس بود که توانستیم پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی را ساقط کنیم.
رییس مجلس خبرگان در ادامه با اشاره به سال رونق تولید گفت: منافع عده ای دلال سودجو باعث شده که تولید در این کشور رونق نگیرد تا جایی که سال گذشته هجده میلیارد دلار به جیب دلالان ریخته شده است و اروپایی‌ها نیز کمکی به ما نمی کنند.
آیت الله جنتی با تاکید بر این که مسئولین باید برای این موضوع مهم تدبیری بیندیشند، افزود: دو هزار میلیارد نقدینگی در کشور یک آفت محسوب می شود، یک سیاست اقتصادی دقیق لازم است تا این نقدینگی به سمت تولید هدایت شود.

مردم باید مطالبه گر باشند

آیت الله جنتی گفت: مردم در عین حال که باید مطالبه گر باشند باید به آینده نظام امیدوار باشند چرا که انقلاب ما به رغم مشکلاتی که دارد دستاوردهای زیادی داشته است و این موفقیت ها باید ما را به آینده امیدوار کند. متاسفانه امروز مردم از بسیاری مدیران فعلی ناامید شده‌اند و باید نیروهای جوان و کارآمد جای این مدیران ناکارآمد را بگیرند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، ذلت امروز آمریکا را مورد اشاره قرار داد و گفت: ثمره مقاومت، امروز در یمن دارد خودش را نشان می‌دهد که یک کشور مظلوم  چگونه برابر آل سعود ایستادگی کرده و ذلت نمی پذیرد. این روحیه در فلسطین و لبنان هم امروز نمایان است. نباید دچار ضعف شویم و امید و مقاومت نباید میان ما کمرنگ شود.
وی در ادامه با  قرائت نامه‌ای از سید حسن نصرالله، گفت:  امروز دبیرکل حزب الله لبنان تاکید می کند که در ذیل مقاومت، زیر پرچم امام خامنه‌ای ایستادگی خواهند کرد.  آیا این جملات پر حرارت رهبر حزب الله خطاب به رهبر معظم انقلاب چیزی جز ثمره مقاومت است!؟
آیت الله جنتی تاکید کرد: روحیه امروز سید حسن نصرالله نیز برآمده از حس مقاومت است و هر روز نیز این جریان در حال پیشرفت است.
رئیس مجلس خبرگان با انتقاد از کسانی که دم از مذاکره با آمریکا می زنند گفت: برخی افراد سست عنصر در داخل به دنبال مذاکره با آمریکا هستند در حالی که تحریم های آمریکا و هم پیمانان او برای ما برکات زیادی داشته و باید قدر این فرصت را بدانیم و بدانیم که هدف آمریکا از مذاکره با ما تسلیم شدن ما را می خواهد و خواسته های آنان تمام شدنی نیست شک نکنید اگر با دشمن مذاکره کنیم، از پیشرفت‌های موشکی تا حمایت از جریان مقاومت، تحت الشعاع قرار خواهد گرفت و این با روحیه عزت و مقاومت سازگاری ندارد.
وی در ادامه با اشاره به  انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه گفت: امسال انتخابات را پیش رو داریم که سرنوشت مملکت را تعیین می‌کند بنابراین نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم بلکه باید همه کمک کنند تا افراد خوبی وارد مجلس شوند و کار مردم را دنبال کنند و مشکلات‌ آنها را رفع کنند وگرنه جز این شود همین است که الان می ببینم.

قانون خط قرمز شورای نگهبان است
آیت الله جنتی ادامه داد: خط قرمز شورای نگهبان در انتخابات، قانون بوده و همچنان قانون خواهد بود. عده ای با پول های کثیف می خواهند وارد مجلس شوند و این خط قرمز ما در شورای نگهبان است.  
رییس مجلس خبرگان گفت: ما تحت تاثیر افکار جریان های سیاسی قرار نمی گیریم. پس کسی انتظار نداشته باشد ما کسانی را به دلیل اینکه عده‌ای با آنها دشمن هستند ردشان کنیم یا کسانی را که عده‌ای با آنان دوست هستند، تایید کنیم ما برای رضایت خداوند کار می کنیم نه خوشامد افراد.
وی تاکید کرد: راه برای کسانی که نظام، اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول دارند برای حضور در انتخابات باز است ولی ما حتما جلوی کسانی را که می خواهند با پول‌های کثیف وارد انتخابات شوند را می گیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =