تعاونی‌ها حلّال بسیاری از مشکلات اقتصادی اصفهان هستند

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: اگر موضوع رونق تعاونی‌ها به صورت جدی دنبال شود بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی استان رفع خواهد شد.

عباس رضایی عصر روز دوشنبه در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اصفهان در استانداری افزود: در زمان حاضر حدود هزار تعاونی‌ در استان ثبت شده است که فقط در آمارها هستند ولی بیشتر آن‌ها فعال نیستند.
وی ادامه داد: تعاونی‌های مهم گلخانه‌ای به دلیل مصرف کمتر آب، تولید بیشتر و صادرات و سودآوری خوب آن یکی از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی هستند.
استاندار اصفهان با اشاره به کشت برنج و هندوانه در شرق اصفهان برخلاف کم‌آبی موجود و غرقابی بودن این محصولات بیان کرد: مصلحت مردم و استان در حال حاضر کشت گلخانه‌ای و آبیاری تحت فشار و قطره‌ای است.
وی تصریح کرد: افرادی که گلخانه احداث کنند به شرط هماهنگ بودن با جهادکشاورزی استان، محدودیتی برای تامین وام ۹ درصدی از طریق بانک کشاورزی نخواهند داشت.
رضایی پیشنهاد کرد کشاورزان با توافق زمین‌های کوچک خود را به صورت مشترک تبدیل به واحدهای بزرگتر کنند و از آب چشمه و قنات‌ها و از تسهیلات ارزان قیمت نیز استفاده کنند.
وی بر پرداخت تسهیلات مورد نیاز واحدهای تولیدی در جهت رونق تولید و اشتغال بیشتر تاکید کرد و گفت: تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است ولی موضوع باید در شورای هماهنگی بانک‌ها مطرح و در جلسات آتی پیگیری شود.
استاندار اصفهان بر استفاده از تجربیات سایر استان‌ها تاکید کرد و گفت: نهادها کارهای نو و ایده های جدید که در راستای اقتصاد مقاومتی باشد را در دستور کار خود قرار دهند.
ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اصفهان هر ۱۵ روز یکبار در استان برگزار می‌شود و مدیران دستگاه‌های مختلف مرتبط با مسائل اقتصادی، صنعتی و تولیدی در خصوص مسائل و مشکلات اقتصادی استان گفت‌وگو و برای حل این معضلات چاره‌اندیشی و تصمیم‌گیری می‌کنند.
۷۱۳۵/ ۶۰۲۶/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =