فدراسیون تمام امکانات را برای حضور قوی در هنگ‌کنگ فراهم کرده است

تهران- ایرنا- رییس انجمن دوومیدانی ناشنوایان گفت:‌ شرایط اقتصادی و مالی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان همچون سایر فدراسیون‌ها خوب نیست اما با همین شرایط همه امکانات مورد نیاز را برای دوومیدانی‌کاران برای حضور در بازی‌های آسیایی در هنگ‌کنگ فراهم کرده است.

احمد گودرزی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: از مسابقات قهرمانی کشور که در شهر اردبیل برگزار شد برترین نفرات به اردوی انتخابی دعوت شدند و براساس رکوردهای دوره قبلی بازی‌های آسیایی ۱۴ دونده و پرتابگر انتخاب شدند.

وی ادامه داد:‌ این نفرات تاکنون در ۲ مرحله اردوی غیرمتمرکز که برای مواد مختلف در استانهای گلستان، قزوین و ‌اردبیل برگزار شده است، شرکت کرده‌اند و اردوی سوم نیز از جمعه ۲۹ شهریور ماه آغاز شده و به مدت ۱۵ روز ادامه خواهد یافت.

گودرزی در خصوص شان دوومیدانی‌کاران ایرانی در کسب مدال بازی‌های آسیایی ناشنوایان در هنگ‌کنگ گفت:‌ دوومیدانی کاران ایرانی در چهار ماده دوی ۱۱۰ متر و ۴۰۰ متر بامانع، ‌پرتاب نیزه و چکش، سکوی نخست را در اختیار دارند اما میزبان مواد مذکور و ماده پرش ارتفاع را برگزار نمی‌کند اما با این حال ورزشکاران ما شانس زیادی در کسب سکو و مدال دارند اما پیش‌بینی دقیق سخت است.

گودرزی اضافه کرد: دوومیدانی‌کاران حاضر در اردوی تیم ملی ناشنوایان تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و به سطح خوبی از آمادگی رسیده‌اند و امیدوارم بتوانند با کسب مدال‌های خوشرنگ پاسخ خوبی به تلاش‌های کادرفنی و مسئولان فدراسیون بدهند.

وی با بیان اینکه دوومیدانی‌کاران ناشنوا علاوه بر رکوردهای خوب در سرعت، شرایط خوبی در مواد استقامتی از ۱۵۰۰ به بالا دارند و کسب مدال در مواد استقامتی نیز پیش‌بینی می‌شود.

فاطمه شیرافکن، پرور منصوری، مریم عبدی‌پور، صفورا یزدانی، حسین صداقت، مهران سرافراز، علی عالی‌پور، هاشم یادگاری، مسلم شیرزاد، سجاد ماه‌پور، سجاد چمن، کورش فرهادی، هادی صالحی و یاشار وقاری ۱۴ دوومیدانی کار ناشنوای اعزامی به هنگ‌کنگ هستند.

نهمین دوره بازی‌های آسیایی ناشنوایان با حضور ده‌ها ورزشکار از کشورهای مختلف از ۱۰ آبان ماه به میزبانی هنگ‌گنگ آغاز می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =