۷۴۲ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شد

تهران - ایرنا - مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز ۷۴۲ میلیارد ریال سود سال مالی ۱۳۹۷ به حساب فرهنگیان بازنشسته در این سال خبر داد و گفت: صندوق در سال مالی ۹۷ بیش از ۶۲۰ میلیارد تومان سود توزیع کرد که همزمان با واریز آن به حساب بازنشستگان، سود اعضای شاغل نیز در صورت وضعیت آنها آمده است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل با اشاره به اینکه، این موسسه به تعهدات خود در قبال اعضاء به طور کامل عمل کرده است، گفت: در دوره مالی اول مهر ۱۳۹۶ تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ نزدیک به صد هزار نفر از اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان بازنشسته شده‌اند و سود دوره بیست و چهارم مربوط به سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ را دریافت کردند.  
به گفته نیکدل، بازنشستگان مذکور پیشتر سهم‌الشرکه خود را در زمان بازنشستگی دریافت کرده و مبلغ فعلی صرفا سود سال مالی ۹۷ است که به همان حساب بانکی واریز می‌شود که قبلا سهم‌الشرکه آنها واریز شده است.
وی افزود: از ابتدای تاسیس موسسه تاکنون ۲هزار و ۹۲۴ میلیارد تومان به حساب فرهنگیان بازنشسته واریز شده که یک هزارو ۳۵۲ میلیارد تومان آن مربوط به سه سال گذشته است.
نیکدل همچنین با اشاره به چشم‌انداز سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان از تحقق سودآوری هزار میلیارد تومانی در سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های پتروشیمی موسسه و بهبود روند سودآوری شرکت‌های تابعه، شاهد افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی خواهیم بود به طوری که در سال یک هزار و ۴۰۲ به سودآوری پنج هزار میلیارد تومانی دست پیدا خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: بنابراین هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا سقف ۵ درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری موسسه منتفع خواهند شد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: از فرهنگیانی که بازنشسته می‌شوند می‌خواهیم که به عضویت خود در صندوق ادامه بدهند تا از افزایش سودآوری سالانه هزار میلیارد تومانی در چند سال آینده برخوردار شوند زیرا برخی از سرمایه‌گذاری‌هایی که به ثمر نشسته با سرمایه آنها انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha