۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۹
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83487659
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۱۰ مدرسه با کمتر از ۱۰ دانش‌آموز در کرمان دایر است

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان برای رسیدن به توسعه عدالت آموزشی ۶۱۰ مدرسه زیر ۱۰ نفر در سطح استان در حال آموزش دانش‌آموزان هستند که از این تعداد ۲۵۱ مدرسه دارای کمتر از ۵ دانش آموز هستند.

به گزارش ایرنا، مجید اسکندری نسب روز دوشنبه در هفتمین  نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس با استفاده از ظرفیت خیران در استان کرمان احداث شده و به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در شهر کرمان قریب ۲۱ فضای آموزشی دو نوبته وجود دارد که باید تلاش شود تا این مدارس از چرخه کار دو نوبته خارج شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶۰ هزار دانش آموز در حفظ جزء سی ام قرآن مشارکت کردند، گفت: ۵ هزار و ۳۰۰ دانش آموز در سال گذشته به اردوی راهیان نور اعزام شده اند و در سال جاری نیز در هر مدرسه یک یادواره شهدا برگزار خواهد شد.

اسکندری نسب، پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در استان کرمان را ۹۷.۷۶ درصد دانست و ادامه داد: استان کرمان به لحاظ تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان در پیش دبستانی جزو پنج استان برتر کشور بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۲ هزار نفر از دانش آموزان استان کرمان در مدارس شبانه روزی تحصیل می کنند و نیاز به حمایت های ویژه دارند، تصریح کرد: هم اکنون ۳۴ هزار دانش آموز اتباع بیگانه نیز در استان کرمان در حال تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در راستای جمع آوری بخاری های نفت سوز کارهای خوبی انجام شده است، گفت: تاکنون ۱۷ مدرسه مهارت در استان کرمان راه اندازی شده است.

اسکندری نسب به اقدامات انجام شده برای ساماندهی اماکن رفاهی فرهنگیان اشاره و بیان کرد: معلم رکن اصلی آموزش و نظام تعلیم و تربیت است و هر چه با دغدغه کمتری به کلاس درس برود، نتایج بهتری برای نظام آموزشی و جامعه رقم خواهد خورد.

وی افزود: در حوزه درمان فرهنگیان نیز کلینیک فرهنگیان در دست تجهیز است و این مراکز در شهرستان های سیرجان، زرند، رفسنجان و جیرفت فعال هستند.

۷۴۴۰/ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =