۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83487430
۰ نفر

برچسب‌ها

مگس مدیترانه‌ایی به باغ‌های میوه رابر خسارت وارد کرد

کرمان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: پس از ردیابی مگس میوه مدیترانه‌ای در این شهرستان مشخص شد که این آفت به برخی از مناطق با جمعیت بسیار بالایی هجوم آورده و خسارات زیادی به باغات هلو و شلیل وارد کرده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، کریم قاسمی افزود: با توجه به شیوع آفت قرنطینه ای و خطرناک مگس میوه مدیترانه ­ای در شهرستان‌های استان کرمان، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر به منظور ردیابی این آفت از ابتدای فصل برداشت اقدام به نصب تله های فرمونی در مناطق مرزی و سایر باغ های این شهرستان کرد و مشخص شد بسیاری از مناطق رابر آلوده به این آفت است.

وی اظهار داشت: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر به منظور آشنایی هرچه بیشتر کشاورزان با این آفت، اقدام به برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی در مناطق مختلف کرد و مناطق آلوده شهرستان به طور مستمر پایش و مبارزه با این آفت در حال انجام است.

قاسمی ضمن اشاره به اینکه آفت مگس مدیترانه ای موجب وارد آمدن خسارت به میوه درختانی همچون هلو، زردآلو، به، گلابی، سیب، انار می شود اظهار داشت: به منظور کنترل این آفت کشاورزان باید به موقع میوه های رسیده را برداشت کرده و همچنین میوه های آلوده و ریزش کرده را از سطح باغ جمع آوری و در عمق بیش از ۵۰ سانتی متری دفن یا در کیسه های نایلونی ضخیم و بدون منفذ نگهداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: کشاورزان و باغداران برای مبارزه شیمیایی با مگس مدیترانه ای می توانند از طریق طعمه پاشی اقدام به مبارزه کنند.

۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =