مفاخر حوزه پزشکی کرمانشاه تجلیل می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: این دانشگاه با هدف تجلیل و تکریم از مقام اساتید و پزشکان استان به عنوان مفاخر جامعه، در برنامه ویژه‎‌ای از مفاخر این حوزه تجلیل می‌کند.

محمودرضا مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ویژه برنامه روز پنجشنبه چهارم مهر با همکاری شهرداری و سازمان نظام پزشکی در تالار برق کرمانشاه برگزار می‌شود.

او با شاره به برنامه‌های شهرداری کرمانشاه در راستای تجلیل از مفاخر و مشاهیر شهرگفت: تجلیل از مشاهیر و مفاخر حوزه فرهنگ مدتی قبل برگزار شد و دانشگاه علوم پزشکی نیز در راستای تکریم از مفاخر حوزه پزشکی این هفته از سه تن از اساتید برجسته پزشکی استان تجلیل می‌کند.

وی گفت: در برنامه این هفته از دکتر محسن امامی آل آقا، دکتر فتاح فرخی و دکتر معصومعلی معصومی تجلیل می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به فعالیت بیش از ۵۰۰ تن از اساتید دانشگاه علوم پزشکی در امر تدریس، آموزش، پژوهش و تحقیقات و طبابت، گفت: جمعی از فرهیختگان و نخبگان علمی کشور در این دانشگاه اکنون در بخش‌های مختلف مشغول ارائه خدمت به مردم کشور و استان هستند.

مرادی، تجلیل و تکریم از مقام اساتید و پزشکان را جزو برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دانست و توضیح داد: در نظر داریم مراسم تجلیل از مفاخر حوزه پزشکی استان را به صورت مستمر برگزار کنیم.

در کنگره بین‌المللی تجلیل از مفاخر و مشاهیر کُرد که اردیبهشت امسال در سنندج برگزار شد از دکتر معصومعلی معصومی جراح برجسته قلب و عروق کشور که کرمانشاهی است، تجلیل شد.

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در سال ۱۳۴۷ با مدرسه عالی پرستاری کار خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۵۴ با تبدیل شدن به دانشکده پزشکی به خدمت رسانی به مردم خطه غرب کشور همت گماشت.

دانشکده پزشکی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۶۴ با تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه قوام بیشتری گرفت و علاوه بر امر درمان و آموزش به پژوهش، نوآوری و تلاش برای پیشرفت علوم پزشکی و پیراپزشکی پرداخت.

این دانشگاه هم اکنون دارای هشت معاونت، هفت دانشکده، هفت مرکز آموزشی درمانی در شهرستان کرمانشاه، ۱۷ بیمارستان و ۱۴ شبکه بهداشت و درمان در شهرستان‌ها است.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشت دانشکده دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقروکلیایی دارد.

۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۴ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۵ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.

۱۲۰ دانشجوی خارجی نیز در رشته‌های دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

براساس آمارها سالانه بیش از ۸۰۰ مقاله در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تولید و منتشر می‌شود.

۳۰۳۳/۸۰۶۶

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها