تولید علم در فضای انقلابی رسالت خطیر آموزش و پرورش است

اراک - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تولید علم، دانش و فناوری منطبق با آرمان های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری در فضایی انقلابی و اسلامی رسالت خطیر آموزش و پرورش است.

به گزارش ایرنا، آیت الله«قربانعلی دری نجف آبادی» روز دوشنبه همزمان با نخستین روز از آغاز سال تحصیلی در مدرسه دخترانه بصیرت اراک، افزود: آشنا سازی دانش آموزان با آموزه های قرآن کریم و سیره اهل بیت(ع)، نسل جدید را در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان بیمه می کند، بنابراین معلمان و مسئولان آموزشی وزارت آموزش و پرورش باید ضمن ارائه مطالب درسی به این مهم نیز توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: شکل گیری شخصیت نسل فردای ایران، در نظام آموزشی و به دست معلمان توانمند و خوش فکر است و باید اهدافی را که برای تعالی نظام و اقتدار کشور ترسیم شده با آگاهی به نسل آتی منتقل شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: تکلیف نهادهای فرهنگی و آموزشی ترویج فرهنگ ناب اسلام محمدی(ص) و تقویت همگرایی مذهبی و هویت ملی است و فرهنگیان باید با بهره گیری از روش های مشارکت جویانه گفتمان کارآمدی در این حوزه ایجاد کنند.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: معلمان در تمامی صحنه های انقلاب با بینش و بصیرت خاص از آرمان های انقلاب در سنگر علم آموزی و معرفت اخلاقی و دینی دفاع کرده اند و امروز نیز در صف اول تحقق اهداف برنامه های کشور در اقتصاد مقاومتی و فرهنگ سازی قرار دارند بنابراین، این قشر از جامعه باید قدرتمند تر از گذشته رسالت سنگین خود را در جامعه انجام دهند.

وی گفت: آموزگاران و اساتید دانشگاه ها باید همواره در انتقال علوم روز به دانش آموزان و دانشجویان تلاش کنند چرا که اگر می خواهیم به توسعه پایدار در جامعه برسیم باید آحاد جامعه به علم و فن آوری روز جهان تسلط کافی داشته باشند.

بیش از ۲۵۰ هزار دانش آموز استان مرکزی در حدود ۲ هزار مدرسه تحصیل می کنند.

۳۰۱۷/۳۰۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =