۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۱
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83487279
۰ نفر

برچسب‌ها

زمانی برای مجازات نژادپرستی

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مقامات فوتبال ایتالیا را ترغیب کرد تا هواداران متهم به نژادپرستی را با محرومیت ورود به ورزشگاه‌ها به سختی مجازات کنند.

دیدار هفته گذشته تیم‌های آتالانتا و فیورنتینا در سری‌آ ایتالیا پس از اینکه «دالبرت» بازیکن برزیلی فیورنتینا به داور اطلاع داد که وی هدف توهین‌های نژادپرستانه هواداران حاضر در ورزشگاه قرار گرفته است، برای مدت کوتاهی متوقف شد.

بدنبال این اتفاق، گوینده ورزشگاه از هواداران خواست تا توهین‌ها را متوقف کنند و بازی پس از این وقفه ادامه پیدا کرد و در نهایت با تساوی ۲ بر ۲ به پایان رسید.

در این بین، «جیانی اینفانتینو» اظهار داشـت: مبارزه با نژادپرستی از طریق آموزش، توبیخ و تبادل‌نظر تحقق‌پذیر است؛ نژادپرستی هیچ جایی در جامعه یا فوتبال ندارد و در ایتالیا شرایط هیچ پیشرفتی نداشته و به معضلی جدی بدل شده است.

وی خطاب به مقامات فوتبال ایتالیا گفت: باید خاطیان را شناسایی کرده و آنان را از ورزشگاه‌ها بیرون بیاندازید؛ باید مثل انگلیس مجازات مشخصی در نظر بگیرید و نباید از محکوم کردن نژادپرستان هراسی داشته باشید؛ باید تا زمانی که آنها از این کار دست بکشند، به مبارزه ادامه دهیم.

اظهارات اینفانتینو در حالی عنوان شد که باشگاه کالیاری سه‌شنبه هفته گذشته از مجازات احتمالی به دلیل رفتار و توهین‌های نژادپرستانه هوادارانش علیه «روملو لوکاکو» ستاره سیاهپوست باشگاه اینترمیلان، قسر در رفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =