سوریه بر پایبندی به روند سیاسی حل بحران این کشور تاکید کرد

تهران – ایرنا - وزیر خارجه سوریه امروز (دوشنبه) با تاکید بر پایبندی به فرآیند سیاسی در حل بحران این کشور بر آمادگی کشورش جهت همکاری با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه برای مذاکرات سوری – سوری و دست یافتن به راه حلی سیاسی به رهبری دمشق تاکید کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با اعلام این خبر به نقل از "ولید المعلم" که در دیدار با "گیر پیترسون" نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه سخن می گفت، خاطر نشان کرد که کشورش مطابق قانون بین المللی، میثاق سازمان ملل و قطعنامه های شورای امنیت حق قانونی و شرعی خود می بیند که به مبارزه با تروریسم ادامه دهد.

پیترسون نیز با ابراز خرسندی از پیشرفت های حاصله در فرآیند سیاسی حل بحران سوریه، بر آمادگی برای مذاکره  سوری – سوری و دست یافتن به نتایج مورد نظر تاکید کرد.

 در این دیدار موضوعاتی چون تشکیل کمیته قانون اساسی مطابق با رویه های روشن و توافق شده و به دور از دخالت خارجی، بحث و تبادل نظر شد تا کارآمدی آن تضمین شود.

تلاش ها برای حل بحران ۹ ساله سوریه با توسل به روش های سیاسی همچنان ادامه دارد.

پیترسون چهارمین فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه از آغاز بحران این کشور در سال ۲۰۱۱ است که تلاش می کند با همکاری دولت سوریه بحران جاری در این کشور حل و فصل شود.
سوریه از ۲۴ اسفند ۱۳۸۹ درگیری بحران ناشی از حمایت برخی کشورهای عربی، همسایه و غربی و رژیم صهیونیستی از تروریست ها است و تاکنون موفق شده است تا نزدیک به ۹۰ درصد از خاک کشورش را از دست تروریست ها خارج کند.

تاکنون طرف های متمایل به گفت و گوهای سیاسی سیزده دور مذاکره در آستانه قزاقستان برای رسیدن به توافق در ارتباط با بحران جاری در سوریه و حل آن انجام داده اند و قرار است این مذاکرات ادامه یابد.

برخی طرف ها در سوریه که در اقلیت هستند با وجود شکست های سنگین در این مدت همچنان بر ادامه راه حل های نظامی برای رسیدن به اهداف خود با وجود ناامیدی طرف های حامی آنان تاکید دارند.

دولت سوریه نیز بارها اعلام کرده است که تا آزادی سراسر خاک این کشور از دست تروریست ها به عملیات خود ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =