رشد بی‌سابقه معاملات در بورس تهران

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۹ هزار و ۳۶۷ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۱۱ هزار و ۴۷۱ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۳۵۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۳ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال در ۴۸۰ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۱۶۵ واحد افزایش به ۹۰ هزار و ۱۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۴۹ واحد رشد به ۶۰ هزار و ۲۵۸ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۱۰ هزار ۱۰۱ واحد افزایش به رقم ۳۵۸ هزار و ۷۰۱ واحد رسید، شاخص بازار اول ۶ هزار و ۷۴۹ واحد و شاخص بازار دوم ۱۹ هزار و ۳۱۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۰۶۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۵۴۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۳۱ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۳۷۰ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۶۵، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۳۴۳ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با۲۸۵ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل گلتاش(شگل) با ۱۹ واحد، معادن بافق (کبافق) با ۱۲ واحد و پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) با ۱۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، بانک صادرات ایران، بانک اقتصاد نوین، داروسازی زهراوی، ایران خودرو، سرامیک های صنعتی اردکان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۴۵ میلیون و ۶۱۹ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۲۰۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۰۴ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۱۲۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۳۹۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۹ هزار و ۲۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، س . توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، پالایش نفت شیراز (شراز) و پالایش نفت لاوان (شاوان) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بانک دی (دی) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha