احکام جدید فرهنگیان در طرح طبقه‌بندی از اول مهر محاسبه می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل آموزش‌و پرورش استان کرمانشاه گفت: طرح طبقه‌بندی فرهنگیان با تاکید وزیر آموزش‌وپرورش حتما در سال جاری اجرا می‌شود و اگر زمان عملیاتی‌شدن آن آبان هم باشد اما احکام فرهنگیان از اول مهرماه اجرایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، مجید یزدان‌پناه روز دوشنبه در آیین بازگشایی مدارس استان که در دبیرستان عصمتیه شهرک رسالت کرمانشاه با حضور معاون وزیر آموزش‌ و پرورش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار و فرماندار کرمانشاه برگزار شد، گفت: اولین استان کشور هستیم که سند تحول بنیادین را برنامه‌ریزی و به وزارت آموزش‌وپرورش ارسال کرده‌ایم.

یزدان‌پناه، از تغییر فرم و شیوه کلاس‌های درسی خبر داد و اضافه کرد: امروز پرسشگری وارد آموزش‌وپرورش شده است و دانش‌آموزان کلاس اول به جای گریه از معلم‌های خود سوال می‌پرسند.

وی افزود: ما باید داشته‌های ذهنی دانش‌آموزان را با کارآفرینی و خلاقیت بیرون بکشیم و زمانی می‌توانیم در این روند تغییر ایجاد کنیم که شیوه‌ها را تغییر دهیم و فرم دیگری را در آموزش‌پرورش پایه‌گذاری کنیم.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای چهار هزار و ۶۰۰ مدرسه است که از این تعداد ۲ هزار و ۴۱۷ مدرسه مختص دانش‌آموزان مقطع ابتدایی است که ۱۷۶ هزار دانش‌آموز دارد.

۳۵۰ هزار دانش‌آموز و ۲۷ هزار معلم امروز راهی پنج هزار و ۷۰۰ کلاس درس استان کرمانشاه شدند.

۳۲۰۳/۸۰۶۶