معاون دانشگاه آزاد اسلامی: مدارس امروز با اهداف و ارزش‌ها فاصله دارد

مشهد- ایرنا- معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مدرسه کارگاهی برای زندگی کردن، مهارت آموزی، افزایش ایمان و ارزش‌ها و حس تعلق به نظام و کشور است اما متاسفانه مدارس کنونی با این اهداف و ارزش‌ها فاصله دارد.

سید محمد بطحایی روز دوشنبه در آیین بازگشایی مدارس سما در مشهد افزود: دانش آموزان باید در مدارس  از حضور در کنار هم  احساس لذت کنند و همکاران ما در مدارس هموار کننده این مسیر هستند تا دانش آموزان در کنار هم زندگی کردن و مهارت‌های زندگی با هم را فرا گیرند و تلاش کنند این روند در مدارس شتاب گیرد.
وی با بیان اینکه مدارس باید به عنوان کارگاهی در زمینه تحقق این اهداف عمل کنند ادامه داد: در این زمینه مدارس سما می توانند با پشتوانه خوب خود الگویی موفق برای دیگر مدارس باشند و تلاش کنند خاطرات دانش آموزان در دوران مدرسه شیرین و به یاد ماندنی باشد.
وزیر سابق آموزش و پرورش گفت: گرههای کشور در انتظار دانش آموزان است تا با دست و مهارت‌های آموخته شده آنان باز شود.
بطحایی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس در آستانه سال نوی تحصیلی و بازگشایی مدارس گفت: تقدیم ۵۴ هزار شهید دانش آموز و پنج هزار معلم شهید حکایت از حضور گسترده این قشر در دفاع مقدس دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی ۷۰۰ مدرسه سما در سراسر کشور دارد که ۵۵ باب از این تعداد در خراسان رضوی قرار داشته و سهم شهر مشهد نیز ۱۴ مدرسه است.

۳۲۲۱/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha