طالبان رای دهندگان افغان را به حمله تهدید کرد

تهران- ایرنا- در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان،‌ طالبان رای دهندگان را به حملات بیشتر تهدید کردند.

به گزارش شبکه الجزیره، همزمان با وعده دولت افغانستان برای تامین امنیت شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، طالبان با هدف ترساندن مردم و جلوگیری از حضور آنها در حوزه های اخذ رای تهدید به حملات بیشتر کردند.

بسیاری از رای دهندگان افغان که در مناطق تحت کنترل طالبان زندگی می کنند، به خاطر ترس از انتقام و تلافی گروه طالبان تصمیم دارند در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که شنبه آینده(6 مهر) برگزار می شود، شرکت نکنند.

گروه طالبان که از یکسال پیش در دوحه قطر با نمایندگان آمریکا در مذاکره بود و چندی پیش از نزدیک شدن امضای توافقنامه با آمریکا خبر داده بود، پس از توقف مذاکرات با  این کشور به شدت تلاش برای ایجاد اختلال در انتخابات ریاست جمهوری افغان افزوده است.

در انتخابات پیش‌روی افغانستان، اشرف غنی و عبدالله عبدالله، از رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان در کنار ۱۶ نفر نامزد به رقابت می پردازند.

احمد ولی مسعود، حکیم تورسن، رحمت الله نبیل، سید نورالله جلیلی، شیدا محمد ابدالی، عنایت‌الله حفیظ، غلام فاروق نجرابی، فرامرز تمنا، گلبدین حکمتیار، لطیف پدرام، محمد ابراهیم الکوزی، محمد شهاب حکیمی، نورالحق علومی، نور رحمان لیوال، شانزده نامزد دیگر این انتخابات هستند.

حنیف اتمر نیز از نامزدهای این انتخابات بود که از رقابت انصراف داد. زلمی رسول هم به تیم دولت‌ ساز به رهبری اشرف غنی پیوست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =