کلاس‌های کنکور در خوزستان تقویت می‌شوند

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با بیان اینکه کلاس‌های کنکور در سال تحصیلی جدید با کمک صنایع و شرکت های خوزستان تقویت می‌شوند گفت: سال تحصیلی گذشته با تمرکز بر تقویت کلاس‌های کنکور موفق به کسب رتبه‌های برتر کنکور شدیم.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز دوشنبه در آیین نواختن زنگ بازگشایی مدارس خوزستان که به صورت نمادین در هنرستان حضرت آمنه اهواز برگزار شد بیان کرد: تقویت کلاس های کنکور در تمامی مناطق استان به ویژه مناطق محروم و کم برخوردار به منظور توسعه عدالت آموزشی در خوزستان در دستور کار است تا دانش آموزانی که توانایی استفاده از این کلاس ها را ندارند فرصت حضور در این کلاس ها را داشته باشند.

وی گفت: امسال سال رونق تولید نامگذاری شده و به همین منظور تصمیم گرفته شد تا زنگ بازگشایی مدارس استان در یک هنرستان نواخته شود تا دانش آموزان با موضوعات مهمی همچون تولید و کارآفرینی بیشتر توجه داشته باشند.

شریعتی افزود: مسیری که آموزش و پرورش خوزستان در حال طی کردن است درست و مناسب است و باید این مسیر به تدریج دنبال و تکمیل شود.

افتتاح ۸۶۰ کلاس درس در خوزستان 

استاندار خوزستان بیان کرد: در سال های اخیر بودجه اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان چند برابر شده و با تلاش صورت گرفته در شروع سال تحصیلی جدید ۸۶۰ کلاس درس در این استان آماده افتتاح شد که در تاریخ استان این مهم بی سابقه بوده و هیچ سالی این تعداد کلاس درس راه اندازی نشده است.

وی گفت: در سال تحصیلی گذشته یک هزار و ۵۰ کلاس درس در خوزستان به بهره برداری رسید که ۵۵۰ کلاس همزمان با آغاز سال تحصیلی بود.

وی با اشاره به اینکه در یکسال گذشته ۲۵۰ کلاس کانکسی در خوزستان جمع آوری شده بیان کرد: یکصد کلاس کانکسی باقی مانده در خوزستان نیز نیمه دوم امسال برچیده خواهند شد.

شریعتی افزود: اجباری کردن دوره پیش دبستانی، برگزاری طرح جوانه ها و اعطای بورسیه تحصیلی به دانش آموزان مناطق کم برخوردار و آموزش مجازی به دانش آموزان روستایی از جمله طرح هایی است که در خوزستان برای حمایت و تقویت حوزه آموزش انجام گرفته است.

یک میلیون و ۱۵۰ هزار دانش آموز خوزستانی امسال راهی مدرسه شدند

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این آیین گفت: یک میلیون و ۱۵۰ هزار دانش آموز  در ۵۱ هزار کلاس درس با آموزش ۵۷ هزار معلم سال تحصیلی جدید خود را آغاز کردند و امید است که با تلاش همکاران و مسئولان استانی سال خوبی برای دانش آموزان باشد.

مهدی رفیعی افزود:  امسال ۲ حادثه سیل و زلزله خسارت های زیادی را به مدارس خوزستان وارد کرد اما با همکاری و همراهی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز خوزستان مدارس آسیب دیده برای استقبال از دانش آموزان آماده سازی شدند.

وی ادامه داد:: ۹۹ درصد از ۱۱۴ مدرسه ای که در ۱۰۰ روستای خوزستان بر اثر سیل آسیب دیدند برای آغاز سال تحصیلی ترمیم و آماده سازی شدند.

۷۱۵۸  /۶۰۳۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =