ارومیه‌ای‌ها از تور جهانی والیبال ساحلی بازماندند

ارومیه- ایرنا- سرپرست دبیری هیات والیبال آذربایجان‌غربی گفت: «امید حسنی و امیرمحمد حیدری‌زاده» ۲ ورزشکار ملی‌پوش ارومیه‌ای که در جمع ملی‌پوشان زیر ۱۹ سال کشور جهت حضور در تور جهانی بندر ترکمن حضور داشتند، به دلیل آسیب‌دیدگی از شرکت در این مسابقات بازماندند.

افشین خدایاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیشتر نام این ۲ بازیکن در لیست مازیار هوشمند سرمربی تیم زیر ۱۹ سال والیبال ساحلی ایران برای شرکت در تور جهانی ۲۰۱۹ تک ستاره بندرترکمن که از ۹ تا ۱۲ مهرماه جاری برگزار می‌شود، قرار داشت.

وی ادامه داد: امیررضا زمانی، ابوالحسن خاکی‌زاده، امیر مالمیر و آرمین کمی دیگر بازیکنان حاضر در اردوی آمادگی هستند.

وی بیان کرد: در اردوی مرحله گذشته نام مبین محمدی دیگر والیبالیست ساحلی ارومیه ای دیده می‌شد ولی این بازیکن به این مرحله دعوت نشد.

سرپرست دبیری هیات والیبال آذربایجان‌غربی گفت: بنا به اعلام سرمربی تیم ملی جوانان والیبال ساحلی ایران در حال حاضر، پنج بازیکن در اردو حضور دارند و پس از حیدری‌زاده متوجه شدند که حسنی نیز از ناحیه کمر دچار مصدوم شده است و با مراجعه به پزشک فدراسیون مسجل شد که مصدومیت هر ۲ بازیکن جدی است.

وی افزود: بنا به نظر سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی سلامتی بازیکنان برای کادر فنی و فدراسیون اهمیت دارد و هم اکنون به دنبال کارهای درمانی و آماده سازی بازیکنان هستند زیرا این ۲ بازیکن از ساحلی‌بازان آماده تیم ملی هستند و پس از بهبودی برای رقابت‌های قهرمانی آسیا به تیم ملی دعوت می‌شوند.

با توجه به ثبت نام حیدری‌زاده و حسنی در جدول مقدماتی تور جهانی ۲۰۱۹ بندرترکمن، طبق آیین‌نامه فدراسیون جهانی نمی توان ۲ بازیکن جدید جایگزین بازیکنان مصدوم کرد و آیین نامه فقط یک‌بازیکن را اجازه می‌دهد و فدراسیون والیبال به دنبال مرتفع کردن این موضوع است.

در والیبال ساحلی آذربایجان‌غربی استعدادهای درخشانی وجود دارد؛ مرداد ماه امسال تیم‌ والیبال ساحلی نوجوانان استان با پیروزی مقابل مازندران در دیدار فینال بر سکوی قهرمانی مسابقات کشور که به میزبانی شهرستان بابلسر برگزار شد، جای گرفت.

سال گذشته نیز تیم والیبال ساحلی نوجوانان ارومیه با قبول شکست مقابل هرمزگان در دیدار فینال بر سکوی نایب قهرمانی مسابقات کشوری ایستاد.

مرداد سال ۱۳۹۵ تیم والیبال ساحلی استان با پیروزی بر تیم گلستان در دیدار فینال مسابقات قهرمانی والیبال ساحلی جوانان زیر ۱۹ سال کشور برای سومین سال متوالی فاتح این جام شد.
حضور «محمدرضا حضرت‌پور» و «سالار غنی‌دل»، ۲ ساحلی‌باز ملی‌پوش ارومیه‌ای در نخستین دوره رقابت‌های والیبال ساحلی قهرمانی جوانان زیر ۱۸ سال ۲۰۱۶ آسیا و انتخابی جهان در شهر «وینتاین» در کشور لائوس و چندین دوره قهرمانی ایران از افتخارات این ورزشکاران در سطوح ملی و بین‌المللی است.

۷۱۵۶/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =