۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83486850
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف گوشت قرمز در بجنورد کاهش یافت

بجنورد- ایرنا- رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ‌فروشان و قصابان بجنورد گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز موجب کاهش ۵۰ درصدی مصرف آن در مرکز استان خراسان شمالی شده است.

حسین قاسم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین کشتار روزانه دام سبک این شهرستان در پایان سال گذشته بیش از ۱۲۰ راس و دام سنگین ۱۲ راس بود در حالیکه این میزان هم اکنون به بیش از ۶۰ راس در دام سبک و  پنج راس در دام سنگین است.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی یک میلیون ریال و گاو نرینه ۸۷۰ هزار ریال و ماده ۷۰۰ هزار ریال است.

قاسم زاده خاطرنشان کرد: همچنین کاهش میزان تقاضای مصرف گوشت قرمز باعث تعطیلی تعدادی از واحدهای قصابی و یا تغییر شغل آنها شده است.

وی گفت: تا پایان سال گذشته ۵۰ واحد قصابی در مرکز استان فعال بود که این میزان در حال حاضر کمتر از ۴۰ واحد است.

رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان شهرستان بجنورد با اشاره به استقبال مردم به مصرف گوشت مرغ بخاطر گرانی گوشت قرمز، اظهار داشت: مصرف روزانه این کالای پروتئینی از ۳۰ تن در پایان سال گذشته هم اکنون به ۴۵ تن در روز رسیده است.

وی افزود: همین افزایش گرایش مردم به مصرف مرغ باعث شده تعدادی از واحدهای قصابی به مرغ فروشی تغییر شغل دهند.

قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ  هم اکنون در استان ۱۱۹ هزار ریال است.

رئیس اتحادیه لبنیات، مرغ فروشان و قصابان شهرستان بجنورد همچنین با اشاره به کشتار دام شهر بجنورد در شیروان در ۲ روز گذشته گفت: در این بازه زمانی  ۲۳۰ راس دام سبک و ۱۵ راس دام سنگین شهر بجنورد در شیروان کشتار شد تا مشکل کمبود گوشت قرمز در شهر برطرف شود.

به گزارش ایرنا، کشتارگاه صنعتی بجنورد پس از یک هفته از امروز فعالیت خود را از سر گرفت.

شهرستان بجنورد ۱۲ هزار واحد صنفی دارد.

ط/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =