همکاری آمریکا و استرالیا برای اعزام انسان به ماه

تهران- ایرنا- اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا قرداد همکاری فضایی میان کانبرا و واشنگتن را به مبلغ بیش از 150 میلیون دلار برای اجرای پروژه های اعزام انسان به کره ماه و سیاره مارس (مریخ ) امضا کرد.

شبکه اس بی اس استرالیا روز دوشنبه گزارش داد: اسکات موریسون شب گذشته با حضور در سازمان هوا- فضای آمریکا( ناسا) در واشنگتن دی سی قرارداد همکاری مشترک فضایی دو کشور را  منعقد کرد.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که این قرارداد همکاری به ارزش 150 میلیون دلار میان ناسا و سازمان فضایی استرالیا برای کمک به تجار و محقققان دو کشور به منظور توسعه فناوری ها و ظرفیت های فضایی دو کشور برای پروژه رفت و برگشت انسان به فضا به ویژه کره ماه و سیاه مریخ  منعقد شده است.

دونالد ترامپ و اسکات موریسون هفته گذشته اعلام کردند کانبرا و واشنگتن در 100 سال گذشته کاملا با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته و مصمم هستند که این همکاری ها را در قرن آتی نیز افزایش دهند.

موریسون گفت که دولتش امیدوار است با این سرمایه گذاری ارزش بخش فضایی استرالیا به سه میلیارد دلار افزایش یابد و قریب به 20 هزار شغل تا سال 2030 در این بخش در این کشور اقیانوسیه ایجاد شود.

طبق این گزارش ،استرالیا امیدوار است تا پروژه تجاری سازی  سفرهای فضایی را با همکاری ناسا تا قریب به یک دهه آتی اجرایی سازد.

دولت موریسون برآورد کرده است با استفاده از این پروژه فضایی تجربیات  استرالیایی ها در مورد توسعه مواردی مانند سیستم های ارتباطی زمین تا ماه ، ساخت روبات ها برای استفاده در فضا  و معادن ، تهیه داروهای کمیاب و گسترش فعالیت های ماهواره ای افزایش خواهد یافت.

موریسون گفت که توسعه فناوری های فضایی موجب کمک به تمام استرالیایی ها در سراسر جهان می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =