۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۹
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83486821
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۵ میلیارد ریال اعتبار دامغان به آموزش و پرورش اختصاص دارد

سمنان- ایرنا- فرماندار دامغان گفت: ۷۵ میلیارد ریال از بودجه سال ۹۸ شهرستان به آموزش و پرورش اختصاص دارد.

علی اصغر مجد روز دوشنبه در آیین نواختن زنگ مهر و مقاومت همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در هنرستان حضرت فاطمه الزهرا(س) دامغان گفت: دولت تدبیر و امید در سال های اخیر با توجه به حساسیت های آموزش و پرورش، سرمایه گذاری های خوبی را برای این نهاد درنظر گرفته است.
وی ادامه داد: شورای برنامه ریزی شهرستان دامغان نیز در تخصیص اعتبارات، با پیروی از دولت، بالاترین سقف را در اختیار آموزش و پرورش دامغان قرار داده است.
مجد اظهار داشت: توجه ویژه به نظام تعلیم و تربیت، می تواند آینده خوبی را برای کشور رقم بزند، چرا که از علم و تربیت، کشور به رشد فزاینده خواهد رسید.
وی اضافه کرد: امروز دشمن به دنبال چالش های گوناگون فرهنگی در کشور است، باید در برابر این چالش ها بتوانیم با رشد علم، دشمن را به خاک ذلت بکشانیم. 
مجد تصریح کرد: امروز دانش آموزان و فرهنگیان باید بیش از همیشه به مسائل اجتماعی و فرهنگی روز دنیا واقف باشند و جلوی تبلیغات وسیع و گسترده دشمن ایستادگی کنند.
وی به افزایش سطح علمی در شهرستان دامغان طی سال های اخیر اشاره کرد و افزود: ساخت چند مدرسه خیرساز، توسعه و تجهیز مدارس و ساخت و تجهیز سالن ورزشی بزرگ مسکن مهر، تنها گوشه ای از فعالیت های مهم عمرانی در این نهاد است.
فرماندار دامغان خاطر نشان کرد: کسب علم و دانش یا به نوعی تعلیم و تربیت، از مهم ترین ماموریت های دانش آموزان در مدارس است، چرا که این دانش آموزان امروز هستند که به عنوان مسوولان آینده، کشور را خواهند ساخت.

دانش آموزان محور نظام تعلیم و تربیت هستند
 معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان نیز در این آیین گفت: آموزش و پرورش دانش آموزان را به عنوان محور اصلی نظام تعلیم و تربیت و سکویی برای رشد و تعالی جامعه می شناسد.
مهدی حزب الهی گفت: امروز دانش آموز محوری، دانش آموز باوری و دانش آموز یاوری در آموزش و پرورش نهادینه شده است و ما نیز این سه اصل را سرلوحه کار خود قرار دادیم.
وی ادامه داد: مدیریت و برنامه ریزی در نهاد آموزش و پرورش، همواره با هدف تعلیم و تربیت دانش‌آموزان شکل می گیرد.
حزب الهی اظهار داشت: اصلی ترین ماموریت و اولویت کاری در آموزش و پرورش، اجرای متوازن سند تحول بنیادین است، چرا که نهاد اصلی ایجاد تحولات در جامعه، این نهاد است. 
وی خاطر نشان کرد: در چرخش های تحول آفرین سند تحول بنیادین، معلم به عنوان عنصر فعال علمی و اثرگذار تربیتی و مدرسه به عنوان مجری تحول شناخته می شوند.
حزب الهی اضافه کرد: معلم یکی از عناصر تاثیرگذار جامعه در مسایل تربیتی است و آموزش و پرورش در حد توان خود در بالا بردن شأن و شخصیت فرهنگیان کوشا است، سمنان به عنوان یکی از استان های شاخص در کیفیت بخشی و عدالت محوری شناخته شده است.
معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان گفت: در سال تحصیلی گذشته، ۲ مدرسه تک‌نفره و ۱۰۷ مدرسه با مجموع ۶۵۰ دانش آموز در استان سمنان فعال بود که این امر نشانگر رعایت عدالت در این استان است.
 ۱۳ هزار و ۹۰۰ دانش آموز، از امروز سال تحصیلی خود را در ۱۰۷ آموزشگاه شهرستان دامغان آغاز کردند.

۹۸۵۶/۶۱۰۳