شیوه یادگیری در آموزش و پرورش بازنگری شود

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: با سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی دقیق، شیوه آموزش و یادگیری در آموزش و پرورش اصلاح و بازنگری شود.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز دوشنبه در آیین نواختن زنگ بازگشایی مدارس در دبیرستان شریعتی همدان با اشاره به اینکه امروز باید در شیوه و تکنیک آموزش سرمایه‌گذاری شود، بیان کرد: امروز شیوه یادگیری در اولویت آموزش در سطح دنیا قرار دارد که ما هم باید در آموزش و پرورش به این موضوع توجه کنیم.

 وی با اشاره به اینکه کسب علم در هر زمینه ای همواره از دستورات اسلام بوده است، اظهار داشت: شما جوانان هستید که مدیریت آینده و امروز کشور را باید رقم بزنید.

حجت الاسلام شعبانی موثقی بیان کرد: انسان با کسب علم می‌تواند تحول آفرین باشد و جامعه را به پیش ببرد چراکه بدون علم هیچ جوانی قدرت رو به جلو بردن مملکت را نخواهد داشت.

امام‌جمعه همدان با اشاره به اینکه با تنبلی و مشغول شدن در فضای مجازی، عمر انسان تلف می‌شود، عنوان کرد: خیلی از ما آینده را در پول می‌بینیم، اما این علم است که به عنوان بزرگترین ثروت انسان را به تعالی می‌رساند.

وی تاکید کرد: اگر امروز دیگر بوعلی سیناها، باباطاهرها و عین‌القضات‌ها را کمتر در شهر می‌بینیم به این دلیل است که اولویت کسب پول از علم اندوزی پیشی گرفته است.

حجت الاسلام شعبانی موثقی افزود: علم فقط برای به دست آوردن ثروت نیست بلکه علم انسان را به تکامل می‌رساند.

وی ادامه داد: ما به دانش‌آموزان می‌گوییم درس بخوانید اما آموزش و پرورش باید به بچه ها یاد بدهد چگونه درس بخوانند.

استاندار همدان نیز گفت: هدف علم و دانش و فلسفه قیام امام حسین(ع) این است که ارزشهای والای انسانی اعتلا یابد.

سید سعید شاهرخی تاکید کرد: هدف از تحصیل نباید نگاه مادی باشد.

در این آیین که با حضور دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، استاندار، نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی در دبیرستان شریعتی همدان برگزار شد، زنگ بازگشایی مدارس نواخته شد.
۹۹۰۴/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =