۱ مهر ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۴
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83486531
۰ نفر

برچسب‌ها

زنگ مهر در ۷۷۷۰ مدرسه استان کرمان به صدا درآمد

کرمان - ایرنا - زنگ مهر، مقاومت، ایثار و مهربانی امروز دوشنبه اول در هفت هزار و ۷۷۰ مدرسه استان کرمان به صدا درآمد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر در دبیرستان خیر ساز بیبی فاطمه مهدوی کرمان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش این استان با شعار تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه پویا به فعالیت خود ادامه می دهد، افزود: معتقدیم تمام راه های روشن از مسیر مدرسه می گذرد و امیدواریم به جایی برسیم که مدرسه کانون تصمیم گیری و تصمیم سازی شود.

احمد اسکندری نسب با بیان اینکه خیران در سال جاری ۴۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش استان کرمان کمک کرده اند، گفت: در آغاز سال تحصیلی جدید ۳۰ مدرسه خشت و گلی با ۸۰ کلاس درس بازسازی، مدرن و به روز شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از حذف بخاری های نفتی ۷۵۰ مدرسه در استان کرمان خبر داد و گفت: در سال جاری ۳۱۰ پروژه نیمه تمام به همت مسئولان فعال شده که تعداد زیادی از این تعداد در آغاز سال تحصیلی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

اسکندری نسبت با اشاره به این مطلب که ۳۵ درصد فضاهای آموزشی مدارس استان کرمان یا تخریبی هستند و یا نیاز به مقاوم سازی دارند، گفت: استان کرمان در حوزه مدارس غیر دولتی رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده و قریب ۲۰ درصد دانش آموزان استان کرمان در این مدارس تحصیل می کنند.

وی از تلاش های خیر نیکوکار خانم مهدوی تقدیر کرد و گفت: این بانوی ارزشمند تاکنون ۶ مدرسه و فضای فرهنگی را در سطح استان کرمان احداث کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خاطرنشان کرد: فضای مدارس از نظر سخت افزاری و نرم افزاری به شکلی باشد که دانش آموزان در مدارس احساس لذت و شادمانی داشته باشند.

آئین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر در استان کرمان با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی،  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار کرمان، نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، شهردار، رئیس شورای اسلامی و فرماندار کرمان  و جمعی از مسئولان کشوری و استانی نواخته شد.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =