اجرای سامانه آبیاری نوین در حدود ۷ هزار هکتار اراضی شیروان

بجنورد- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی شیروان گفت: تاکنون، سامانه آبیاری تحت فشار در سطح حدود هفت هزار هکتار اراضی این شهرستان انجام شده که اجرای آن در ۲۵۰ هکتار دیگر هم تا پایان امسال در دستور کار است.

رمضان امان زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات اجرای سامانه آبیاری تحت فشار به روش آبیاری بارانی، کم فشار و قطره ای از سال ۹۶ آغاز شده است.

مدیر جهادکشاورزی شیروان گفت: تاکنون برای اجرای ۶ هزار و ۶۰۰ هکتار  از محل اعتبارات سال ۹۷و ۹۶، ۲۵ میلیارد ریال به صورت نقدی و اوراق خزانه هزینه شده است.

وی با اشاره به استقبال خوب کشاورزان شیروان از اجرای این طرح گفت: امسال مطالعه و نقشه برداری سه هزار و ۷۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان برای اجرای سامانه آبیاری تحت فشار انجام می شود.

امان زاده با بیان اینکه بیشترین استقبال از سامانه تحت فشار مربوط به روش  آبیاری بارانی بوده است افزود: این سازمان به ازای هر هکتار آبیاری قطره ای حداکثر مبلغ ۱۳۰ میلیون ریالٰ و آبیاری بارانی حداکثر ۸۴ میلیون ریال و آبیاری کم فشار ۵۸ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می کند.

براساس قانون ۸۵ درصد از هزینه اجرای طرح های آبیاری نوین از سوی دولت و ۱۵ درصد نیز سهم کشاورزان است.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان دومین شهر پر جمعیت خراسان شمالی است که ۱۰۵ هزار هکتار عرصه کشاورزی و باغی و ۱۲ هزار بهره بردار کشاورزی دارد.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =