۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۵
کد خبرنگار: 786
کد خبر: 83486383
۰ نفر

برچسب‌ها

 مظفری: قدرت باز دارندگی کشور ثمره دفاع مقدس است

کیش - ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: قدرت بازدارندگی توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی، ثمره هشت سال دفاع مقدس است .

به گزارش ایرنا، غلامحسین مظفری یکشنبه در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: تجربیات ارزشمند دفاع مقدس به عنوان میراثی گرانبها باعث نا امیدی دشمنان در تهاجم به جمهوری اسلامی­ ایران شده و حفظ و نگهداری این میراث از ضروریات تاریخی است.

   مظفری با اشاره به حمایت های همه جانبه شرق و غرب از صدام در طول هشت سال دفاع مقدس گفت: در بعضی از عملیات ها شاهد بودیم که همه توان نظامی دنیا در مقابل ما قرار داشت؛ بویژه در عملیات کربلای ۵ که تمامی ترفندها و روش ها و تجهیزات پیشرفته نظامی در خدمت رژیم بعث بود اما خوشبختانه ایمان، وحدت و تفکر بسیجی و پیروی محض از امام بود که باعث شد مردم با دست خالی در مقابل همه قدرت های جهان بایستند و سرافرازانه از میدان نبرد خارج شوند.

وی اضافه کرد: هفته­ دفاع مقدس سرشار از خاطرات،حماسه ها ، فرازهایی درخشان و پیامهای مهم و ارزشمند تاریخی برای همه نسلها است. 

مدیرعامل منطقه آزاد کیش ادامه داد: خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبی در زمینه نشر و انتشار این حماسه ها  به نسل کنونی صورت گرفته است با اینحال، ترسیم و تبیین همه مفاهیم و ابعاد هشت سال دفاع مقدس کاری بزرگ و دشوار است.

  تحریمهای اقتصادی و جنگ تحمیلی دیگر

 غلامحسین مظفری در بخشی دیگر از سخنان خود، با تکیه بر بیانات رهبر معظم انقلاب  در خصوص تحمیل جنگ اقتصادی دشمنان علیه ملت ایران گفت: اکنون دشمنان با جنگ تمام عیار اقتصادی به میدان آمده اند و همه ما وظیفه داریم در چهارچوب سیاست های کلی نظام و به عنوان سرباز و با تأسی از وجدان و راه شهیدان تمامی تلاش خود را به کار ببندیم و شکی نیست که  در این نبرد نیز با اتحاد و همدلی و یکپارچگی ملت ایران به پیروزی دست خواهیم یافت.

وی استفاده از تمام ظرفیتهای علمی، انسانی و اقتصادی ملی در رونق تولید و اشتغال را از جمله راهکاری های مقابله با جنگ اقتصادی عنوان کرد و افزود: این راهبرد در دستور کار منطقه آزاد کیش قرار دارد.

وی تقویت زیرساختهای اقتصادی، از جمله فعال کردن اسکله ۳۵ هزار تنی بندر تجاری کیش را از جمله طرح های بزرگ اقتصادی جزیره کیش ذکر و تأکید کرد: لازمه فعال شدن این بندر و پهلوگرفتن شناورهای بزرگ، لایروبی آن است که در این زمینه با شرکت های داخلی و شرکت مکین که از تخصص و تجیهزات خوب برخوردارد است وارد مذاکره شدیم. 

 مظفری با اشاره به تاب و بازتهای این اقدام افزود: دو گروه به این موضوع واکنش نشان دادند یک گروه دلسوزان محیط زیست هستند که از پیشنهاد های آنان استقبال می کنیم و این اطمینان خاطر را می دهیم که با توجه به حساسیت ها و رعایت اصول  زیست محیطی ­این پروژه عظیم را ­با توان و تخصص نیروهای جوان این­ کشور­ اجرا کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اضافه کرد: برخی گروههای داخلی نیز مخالفت خود را با لایروبی اسکله بندر تجاری کیش ابراز کردند که از آنها توقع نداشتیم؛ در این میان  رسانه های معاند کشورهای غربی که دشمن قسم خورده اسلام هستند با این طرح  مخالفت کردند و تردیدی نیست که این گروه حاضر نیستند فرزندان برومند ایران به این تخصص دست بیابند و این کار ارزشمند عمرانی و تخصصی را به ثمر برسانند.

وی گفت: در­کشورهای دیگر حتی در خلیج فارس­ چند جزیره با این شکل ساخته شده و میلیون ها متر مکعب خاک را از جای دیگر خریده و به دریا ریخته اند و پروژه های بزرگ انجام داده اند.

مظفری با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: این امر مهم  با بهره گیری از تمامی ظرفیت های ملی و سرمایه گذاری محقق می شود و منطقه آزاد کیش با رویکرد  اقتصاد مقاومتی و تقویت زیرساختهای اقتصادی  باید الگوی کشور باشد.

 مظفری­ تاکید­ کرد: پنج اصل پاک­دستی، شفافیت، مردمداری، خدمت صادقانه و مشارکت واقعی با بخش خصوصی ­­توانمند که در برنامه سه ساله راهبردی منطقه آزاد کیش لحاظ شده، اصول راهبردی ما در جنگ اقتصادی است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =