۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۵
کد خبرنگار: 1206
کد خبر: 83486357
۲ نفر

برچسب‌ها

یزدانی: می‌خواهم در المپیک توکیو طلا بگیرم

تهران- ایرنا- قهرمان کشتی جهان گفت: از این پس تمام تمرکز خود را معطوف به المپیک توکیو خواهم کرد تا در این رویداد بزرگ به مدال طلا برسم.

«حسن یزدانی» پس از کسب مدال طلا در پیکارهای کشتی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان اظهار داشت: مدال طلایم را به مردم خوب ایران تقدیم می‌کنم که همیشه و تحت هر شرایطی از من حمایت کرده‌اند.

وی افزود: امیدوارم بتوانم پرچم ایران را همیشه در مسابقات بین‌المللی به اهتراز درآورم. من برای سرافرازی کشورم نهایت تلاشم را می‌کنم.

نابغه کشتی جهان خاطرنشان کرد: پونیا که قرار بود در فینال با من مبارزه کند، دچار آسیب‌دیدگی شد و نتوانست به روی تشک بیاید.

وی در پایان گفت: خیلی دوست داشتم در فینال روی تشک بروم اما چنین شد و امیدوارم پونیا زودتر به بهبودی کامل برسد.

نماینده وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد ایران با شکست تمامی رقبای خود به مدال طلای رقابت‌های جهانی قزاقستان رسید و تنها طلایی کشتی آزاد و فرنگی ایران در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان نام گرفت.

در جریان دیدار نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم، دیپاک پونیا از هند بدلیل مصدومیت برابر یزدانی حاضر به مبارزه نشد تا به این ترتیب دست یزدانی به نشان فرد پیروز بالا برود و وی بر سکوی نخست جهان قرار بگیرد.

حسن یزدانی به غیر از مدال طلای بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، با کسب این مدال طلا صاحب دومین مدال طلا در رقابت‌های جهانی شد. او یک برنز و یک نقره جهان را نیز در کارنامه دارد.

یزدانی مدال طلای بازی‌های آسیایی و جوانان جهان را نیز در کارنامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =