۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۲۰
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83486353
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت یک واحد غیرمجاز با ۸۵ دستگاه بیت کوین در ابرکوه متوقف شد

یزد - ایرنا- دادستان عمومی وانقلاب ابرکوه گفت : در راستای صیانت از حقوق عامه و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از فعالیت و وقوع جرم یک واحد غیرمجاز با ۸۵ دستگاه بیت‌کوین در این شهرستان جلوگیری شد.

میثم رنجبر یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران انتظامی و پلیس اطلاعات شهرستان ابرکوه در یک منطقه صنعتی ۸۵ دستگاه بیت‌کوین را کشف کردندکه با توجه به غیرقانونی بودن این گونه فعالیت‌ها، این مکان با حکم دادستان توسط نیروی انتظامی پلمب شد.

وی با بیان اینکه انجام فعالیت بیت‌کوین بدون پشتوانه مالیو لذا غیرقانونی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: در صورت رخ دادن هرگونه کلاهبرداری، هک و یا عدم وفای به عهد در ارتباط با ارز دیجیتال، زیان دیدگان می توانند در این زمینه شکایت کنند.

رنجبر افزود: بیت‌کوین یک ارز دیجیتالی است که با دستگاه‌های رایانه‌ای با نام بیت‌ماینر و از طریق محاسبات پیچیده ریاضی تولید می‌شود و تولید بیت کوین به یک فرایند پیچیده، برق و فناوری پیشرفته نیاز دارد.

وی اضافه کرد: این ارز بر خلاف ارزهای معمول مانند یورو و دلار از سوی بانک‌های مرکزی و یا دولت خاصی حمایت نمی‌شود و آخرین بار ارزش هر بیت کوین ۱۱ هزار دلار برآورد شده است.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت‌ در زمینه بیت‌کوین باتوجه به اینکه تحت مقررات گمرکی و مالیاتی انجام نمی‌شود، غیرقانونی است.

مرکز شهرستان ۵۳ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/ ۶۰۱۴/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =