فرشاد احمدزاده تا اطلاع ثانوی محروم شد

تهران- ایرنا- فرشاد احمدزاده با دستور موقت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تا اطلاع ثانوی محروم شد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پس از پایان دیدار استقلال و پرسپولیس از هفته چهارم لیگ برتر بیانیه ای را صادر کرد که در آن تاکید شده است این کمیته به شدت با خاطیان شهرآورد نود و یکم برخورد خواهد کرد. 

در بیانیه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران که قبل از رویت گزارش کتبی مقامات مسابقه و تنها با مشاهده مستقیم مسابقه از تلویزیون و رصد حواشی آن از طریق رسانه‌های زحمتکش به استناد مواد ۹ ،۱۶ و ۱۰۰ مقررات انضباطی صادر شده آمده است:  در خصوص رفتار غیر ورزشی فرشاد احمدزاده مبنی بر شروع درگیری و برخورد فیزیکی در مسابقه حساس شهرآورد که اگر مدیریت نمی شد می توانست به لطمات جبران ناپذیری منتهی شود، به شرح رای جداگانه قرار دستور موقت صادر شد که به وی ابلاغ خواهد شد و این بازیکن تا اطلاع ثانوی از شرکت در مسابقات تیم خود محروم است. فرصت دفاع به او داده خواهد شد و منتظر تنبیهات شدید انضباطی باشد.

در بخش دیگری از این بیانیه تصریح شده است: در خصوص رفتار  علی کریمی (بازیکن استقلال) قطع نظر از تنبیه داور با کارت قرمز، وی نیز باید پاسخگوی خطای شدید و رفتار غیر ورزشی خود باشد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاکید کرده است: شجاع خلیل زاده، عارف غلامی، سیاوش یزدانی و محمد حسین کنعانی زادگان نیز حسب مورد باید در خصوص رفتار های غیر ورزشی نقض مقررات و اعتراض شدید به داوری پاسخگوی رفتار خود در کمیته انضباطی باشند.

در این بیانیه از سیامک نعمتی (بازیکن پرسپولیس) به خاطر رعایت بازی جوانمردانه در شرایط خاص مسابقه که بازیکن حریف مصدوم شده بود تقدیر به عمل آمده است.

این بیانیه افزوده است: از وریا غفوری کاپیتان استقلال و احمد نوراللهی کاپیتان پرسپولیس نیز به جهت رفتار ارزشمند در طول مسابقه و رفع تشنج در لحظات حساس مسابقه تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

در پایان بیانیه کمیته انضباطی خاطرنشان شده است: سایر تصمیمات راجع به حوادث انضباطی احتمالی در زمان های قبل، حین و بعد از مسابقه از جمله رفتارهای غیر ورزشی برخی تماشاگران از هر دو تیم نیز پس از وصول گزارش های مقامات مسئول در کمترین زمان ممکن  به اطلاع خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha