۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۳
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83486197
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار مهریز تصویب خوشه پسته و لبنیات را خواستار شد

یزد - ایرنا - فرماندار مهریز تصویب خوشه پسته و لبنیات شهرستان را با توجه به طرفیت‌های خوبی که در استان یزد وجود دارد از جمله مطالبات کشاورزان و دامداران منطقه بر شمرد و اظهار امیدواری کرد که این خواسته مهریزی‌ها در کارگروه استان عملیاتی شود.

رضا زارع‌زاده روز یکشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان افزود: تصویب این ۲ طرح مهم با حمایت و پیگیری مسئولان نقش مهمی در کمک به کشاورزان، رونق تولید و اشتغال دارد .

وی خاطرنشان کرد: در مهریز روزانه ۱۸۰ تن شیر تولید و روانه بازار مصرف در بازار یزد و برخی استان‌های همجوار از جمله کرمان، اصفهان، فارس، هرمزگان و ... می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: حدود هشت هزار هکتار از سطح مزارع کشاورزی منطقه نیز به کشت گیاه پسته اختصاص دارد.

زارع‌زاده با اشاره به اینکه این شهرستان در پسته و شیر ۲ قطب مهم کشاورزی استان محسوب می‌شود بر تصویب خوشه پسته و لبنیات منطقه تاکید کرد.

خوشه‌ای شدن کشاورزی و صنعت شیوه نوینی برای توسعه منطقه‌ای است که از یک دهه قبل در دستور کار برنامه‌ریزان توسعه قرار گرفته است .

این شیوه نوین به دنبال هم‌افزایی و اثرات خوشه‌ها بر یادگیری، نوآوری و تحریک توسعه اقتصادی است و موجب می‌شود تجربیات و امکانات اندک با هم جمع و نیروی قابل توجهی برای پیشرفت منطقه ایجاد شود.

می‌توان گفت که خوشه‌های صنعتی در حوزه‌های مختلف بر عملکرد بنگاه‌ها تاثیرگذارند و موجب ایجاد مزیت‌های یک بنگاه بزرگ برای بنگاه‌های کوچک و متوسط و توسعه این صنایع

می‌شود.

از ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی مهریز، ۱۰ هزار هکتار آن به کشت گیاهان سردرختی اختصاص دارد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفر مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است .

۷۵۳۶/ ۲۰۴۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =