حریف هندی به دلیل مصدومیت برابر یزدانی کشتی نگرفت

تهران - ایرنا - «دیپاک پونیا» آزادکار وزن ۸۶ کیلوگرم هند در دیدار فینال پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان برابر «حسن یزدانی» قرار نگرفت تا نماینده کشورمان به دومین مدال طلای جهانی خود دست یابد.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، از ۲۸ شهریور ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان آغاز شد و امروز (یکشنبه) با شناخت تیم‌های برتر به پایان می‌رسد.

دروزن ۸۶ کیلوگرم «حسن یزدانی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر «جیم اسپینال» از پورتوریکو را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه ۹ بر ۲ و ضربه فنی «استفان ورب» دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را از پیش رو برداشت.

یزدانی در دور چهارم و در مرحله یک چهارم نهایی «آرتور نایفونوف» قهرمان اروپا از روسیه را با نتیجه ۴ بر ۲ و ضربه فنی مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل «مایلس نازم امینیم از سان مارینو با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. یزدانی در دیدار فینال با توجه به مصدومیت «دیپاک پونیا» از هند مقابل این حریف به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران با یک مدال طلای حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم، نقره علیرضا کریمی در وزن ۹۲ کیلوگرم، ۲ مدال برنز بهنام احسان‌پور و یونس امامی در اوزان ۶۱ و ۷۰ کیلوگرم و پنجمی رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم به کار خود در پیکارهای جهانی پایان داد.

«یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، «رضا افضلی» در وزن ۷۴ کیلوگرم و «امیرمحمد یزدانی» در وزن ۶۵ کیلوگرم که اوزان آنها المپیکی است، از دور رقابت‌ها حذف شده‌ بودند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای کسب سهمیه المپیک در این وزن‌ها باید در مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای و جهانی حضور یابد. کشتی آزاد ایران توسط «رضا اطری» در وزن ۵۷ کیلوگرم و «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم ۲ سهمیه المپیک کسب کرده است.

۶ نفر برتر اوزان المپیکی یعنی ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان سهیمه بازی‌های المپیک را کسب می‌کنند.

اتحادیه جهانی کشتی ۵ مسابقه گزینشی دیگر را نیز برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ در نظر گرفته که شامل یک رقابت در هر قاره (رقابت‌های گزینشی قاره آسیا روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین ماه سال ۹۹ در «شی آن» چین) و رقابت‌های گزینشی جهانی روزهای ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت سال ۹۹ در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان است.

با توجه به اعلام اتحادیه جهانی در هر وزن ۱۶ کشتی گیر مجوز حضور در بازی‌های المپیک را خواهند گرفت که این نفرات از بین کشتی‌گیران برتر رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان و پنج مسابقه گزینشی فوق انتخاب خواهند شد.

رقابت‌های کشتی در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن روزهای ۱۲ تا ۱۸ مرداد سال ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha