استقبال زوج‌های معلول شیروانی از اجرای طرح ِآزمایش‌های ژنتیک

بجنورد- ایرنا- رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: ۸۵ نفر معلول در نیمه نخست امسال آزمایش‌های ژنتیک پیش از ازدواج را انجام دادند که از این تعداد ۳۰ نفر مددجو و ۵۵ نفر هم زوج جوان بودند.

علی اکبر آرام روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استقبال امسال معلولان از انجام آزمایش های ژنتیک و سونوگرافیٰ در مقایسه با مدت مشابه پارسال چشمگیر بود. 

 وی با بیان اینکه آزمایش و ویزیت برای افراد مددجود رایگان است گفت: مشکلات ژنتیکی در برخی آزمایش ها تشخیص داده شده است که به همین منظور تعداد ۵ نفر از افراد معاینه شده برای انجام آزمایش های تخصصی به مراکز درمانی مشهد ارجاع داده شدند.

آرام افزود: امسال در این طرح ۶۵ زوج جوان با ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار از کمک هزینه انجام آزمایش های ژنتیک به منظور پیشگیری از معلولیت ها در سطح شهرستان بهره مند شدند.

 رییس اداره بهزیستی شیروان گفت: همچنین با اعتبار ۸۰ میلیون ریال ۸۵ زوج جوان جهت بهره مندی از خدمات مشاوره ژنتیک به مراکز تحت نظارت این اداره معرفی شدند.

آرام در ادامه افزود: کمبود اعتبارات تخصیصی، بهزیستی شیروان را در انجام خدمات رسانی بهتر به مددجویان تحت پوشش با مشکل مواجه کرده است.

وی گفت: با توجه به دشواری وضعیت معیشت توانخواهان زیر پوشش این اداره و کمبود اعتبار، بیشترین مشکل  را در زمینه پرداخت کمک های موردی بابت هزینه های درمانی، ایاب و ذهاب، لوازم التحریر و پوشاک دارد.

هم اینک ۶ هزار مددجو و معلول تحت پوشش بهزیستی شیروان هستند.

شیروان در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =