۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 762
کد خبر: 83486076
۰ نفر

برچسب‌ها

‌ویزیت تخصصی ۵۶ نفر از جانبازان نخاعی

تهران - ایرنا - مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران از ویزیت ۵۶ نفر از جانبازان نخاعی و همسرانشان توسط متخصصان خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری بنیاد شهید و امور ایثارگران «ایثار»، مسعود جوادی پروانه گفت: در راستای ارائه خدمات به جانبازان در استان محل سکونت، گروهی تخصصی از پزشکان روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸ با حضور در استان کرمان، جانبازان ضایعه نخاعی و تعدادی از جانبازان قطع عضو و همسرانشان را مورد معاینه قرار دادند.
وی افزود: با پیگیری به‌عمل‌آمده از سوی اداره کل و معاونت بهداشت و درمان، آزمایشات پاراکلینیک درگذشته از متقاضیان گرفته‌شده بود و در این دوره زمانی ۳۰ نفر از جانبازان استان به همراه همسران خود و در مجموع ۵۶ نفر در درمانگاه ایثارگران استان ویزیت شدند، همچنین شاخص عوارض ثانویه در افراد نخاعی توسط فرم‌های استاندارد از پیش تهیه‌شده اندازه‌گیری و اطلاعات جانبازان به‌روز شد که در این دوره از ویزیت‌ها بیماری‌های متعددی در میان جانبازان و همسرانشان یافت شد که خود بیمار از آن آگاهی نداشتند.
مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد، هماهنگی با استان جهت انجام مقدمات و آزمایشات پاراکلینیک، انجام ویزیت تخصصی داخلی (قلب و گوارش) توسط دکتر حسین ناصری،  انجام ویزیت روان‌پزشکی و مشاوره خانواده توسط دکتر ملانوری متخصص روان‌پزشک، انجام امور اجرایی و پشتیبانی توسط معاون بهداشت و درمان استان و همکارانشان، حضور مدیرکل امور تخصصی و گروه های ویژه و کارشناس این اداره جهت انجام هماهنگی لازم جهت ویزیت و ارتباط مستقیم با جانبازان و توضیح در موارد مطرح‌شده و جمع بندی موارد موجود در خصوص ارائه به مبادی ذی‌ربط و پیگیری آن‌ها و تکمیل فرمهای شاخص عوارض ثانویه ضایعات نخاعی را از اقدامات انجام‌شده در این دوره از ویزیت جانبازان و همسرانشان در استان کرمان عنوان کرد.

بر اساس آمار بنیاد شهید، تعداد جانبازان زیر ۲۵ درصد ۳۳۱ هزار و ۵۵۵ نفر، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر ۲۳۳ هزار و ۲۶۷ نفر، جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد ۲۵ هزار و ۴۸۱ و جانبازان بالای ۷۰ درصد حدود ۹ هزار و ۶۸۸ نفر است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند. همچنین حدود ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =