مقام حزب‌الله: معادلات منطقه به نفع آمریکا و متحدانش نیست

بیروت- ایرنا- یکی از اعضای شورای اجرایی حزب‌الله اظهار داشت: پس از حمله به تاسیسات نفتی آرامکو، ریاض و واشنگتن ناامید و سردرگم شده‌اند و تحولات جدید منطقه نیز به نفع آنها پیش نمی رود.

شیخ "نبیل قاووق" امروز (یک شنبه) در سخنرانی خود در حسینیه شهرک عیناثا در جنوب لبنان، تصریح کرد: پس از عملیات پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه تأسیسات نفتی آرامکو، منطقه به سمت معادلات و تحولات جدید و بزرگی پیش رفت که به نفع آمریکا و متحدان آن نیست.

وی با تاکید بر اینکه عربستان با پی بردن به بی حاصل بودن هزینه صدها میلیاردی برای خرید تسلیحات و دریافت حمایت آمریکا، اکنون دچار ناامیدی و ذلت شده و آمریکا نیز در سردرگمی و تعجب به سر می برد و علاوه بر این دشمن صهیونیستی نیز از تکرار ماجرای آرامکو علیه اهداف اسرائیلی نگران و هراسان است.

قاووق با بیان اینکه محور آمریکایی در منطقه در حال عقب گرد است، افزود: آنها به شکست خود در عراق، سوریه، یمن، غزه، لبنان و ایران اعتراف کردند؛ آنها هر روز متحمل شکست جدیدی می شوند و محور مقاومت نیز بر دستاوردها و پیروزی‌های خود می‌افزاید.

وی در ادامه اظهار داشت: تا زمانی که دولت سعودی به آمریکا امید ببندد، شاهد شکست‌های بیشتری خواهد بود؛ عربستان در باتلاق یمن گرفتار شده و بیش از پیش در حال غرق شدن است؛ تمام گزینه‌های آن در یمن شکست و شکست است و سران ریاض اکنون خود را بین شکست تلخ و شکست تلخ‌تر می‌بینند؛ ماندن در یمن یعنی خواری و ذلت و عقب‌نشینی نیز یعنی شکستی سخت برای ولیعهد سعودی، ارتش و نقش عربستان در منطقه.

سخنان نبیل قاووق در حالی است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن 23 شهریور ماه در واکنش به حملات ائتلاف متجاوز علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی به مناطق مسکونی یمن، با ۱۰ فروند پهپاد، تأسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان در شرق این کشور را هدف قرار دادند؛ حمله ای که به اعتراف مسئولان سعودی ضربه بزرگی به تولید نفت این کشور وارد آورده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =