اعضای کمیته هسته‌ای مجلس از تاسیسات گداخت بازدید کردند

تهران - ایرنا - اعضای کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی از تاسیسات گداخت هسته‌ای تهران بازدید کردند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، محمد ابراهیم رضایی، نماینده مردم شهرستان خمین و رییس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همراه برخی از اعضاء و مشاورین کمیته هسته‌ای از جمله علاء الدین بروجردی روز شنبه با حضور در محل سازمان انرژی اتمی از تاسیسات گداخت هسته ای این سازمان بازدید کردند.

در ابتدای حضور بازدیدکنندگان در سازمان، جلسه‌ای به منظور ارائه توضیحات فنی با معاون سازمان و مدیرعامل شرکت فناوری‌های پیشرفته و برخی دیگر مسئولان سازمان برگزار شد و آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در خصوص فعالیت‌های سازمان در حوزه گداخت هسته‌ای، صنعت غنی‌سازی، ایزوتوپ‌های پایدار و دیگر پروژه‌های هسته‌ای ارائه شد.

همچنین از سوی مسئولان و متخصصان سازمان سوالات و ابهامات نمایندگان و اعضای کمیته هسته‌ای مجلس پاسخ داده شد.

در ادامه برنامه، بازدیدکنندگان از تاسیسات توکامک دماوند در پژوهشکده پلاسما و گداخت هسته‌ای پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای بازدید به عمل آوردند و از نزدیک با فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی و دستاوردهای ارزشمند متخصصان سازمان انرژی اتمی ایران آشنا شدند.

این بازدید نیز در راستای تکلیف قانونی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر تهیه و ارائه گزارش‌های دوره‌ای شش ماهه از فعالیت‌ها و اقدامات سازمان انرژی اتمی ایران در انجام تعهدات و کاهش تعهدات سند برجام برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =