پایگاه الحشد الشعبی مورد تهاجم هوایی قرار گرفت

بغداد - ایرنا - یک پایگاه دیگر الحشد الشعبی عراق مورد تهاجم هوایی ناشناس قرار گرفت.

یک منبع مطلع روز یکشنبه به رسانه ها در بغداد اعلام کرد که یک هواپیمای ناشناس، پایگاه المرصنات الحشد الشعبی در استان الانبار (غرب) عراق را بمباران کرده است. 

هنوز منابع رسمی این خبر را تایید نکرده اند اما در صورت صحت، این چندمین بار طی ماههای اخیر است که مراکز و یا زاغه های مهمات سازمان الحشد الشعبی عراق مورد حملات هوایی پهپاد قرار می گیرد. 

این منبع افزود: حمله به پایگاه المرصنات تنها یک روز پس از پایان عملیات نصر ۵ علیه عناصر باقیمانده داعش در این منطقه صورت گرفته است که این پایگاه مقر آن عملیات بوده است. 

به گفته این منبع، حمله هوایی به پایگاه المرصنات تلفات جانی در بر نداشته است. 

در همین حال روز جمعه یک منبع امنیتی در استان دیاله (شرق) اعلام کرد تیپ ۲۴ سازمان الحشد الشعبی یک فروند پهپاد گروهک تکفیری تروریستی داعش را در یکی از جزایر در عمق منطقه دریاچه حمرین (۲۵ کیلومتری شمال شرق بعقوبه) این استان کشف و ضبط کرده است. 

هنوز مشخص نیست حمله احتمالی امروز از سوی داعش صورت گرفته یا همچون حملات ماههای اخیر کار  پهپادهای ناشناس منتسب به رژیم صهیونیستی است. 

طی یک و نیم ماه گذشته نیز دست کم ۵ مرکز و بر اساس آمارهای غیررسمی برخی منابع نزدیک به الحشد الشعبی عراق، بیش از 12 مرکز و  زاغه مهمات این سازمان در نقاط مختلف این کشور مورد حملات مشابه قرار گرفته است که در یکی از موارد اخیر آن معاونت این سازمان در بیانیه ای رسمی، علت آن را حمله پهپادهای رژیم صهیونیستی تحت حمایت نیروهای آمریکایی مستقر در عراق اعلام کرد. 

آمریکا از این اتهام را رد کرد اما مقامات رژیم صهیونیستی در چندین مورد اظهاراتی کردند که بر ابهام موضوع افزود. 

منابع عراقی می گویند با توجه به تسلط نیروهای آمریکا بر حریم هوایی عراق، این که پهپادهای رژیم صهیونیستی بدون اطلاع و پشتیبانی آمریکا بتوانند چنین عملیاتی انجام دهند منتفی است و واشنگتن بصورت چند منظوره از حملات اسراییل به مراکز الحشد مطلع و از آن رضایت دارد.

به گفته آنها، تکمیل تلاش های سیاسی آمریکا برای تضعیف و حذف الحشد الشعبی بعنوان یک نیروی مردمی - رسمی موثر در شکست داعش، حذف حلقه ای از جبهه مقاومت در منطقه، تحت فشار گذاشتن بیش از پیش دولت عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق بخاطر حمایت وی از الحشد و نیز مخالفت با تحریم ها و سیاست های یکجانبه آمریکا علیه ایران و منطقه، ایجاد خلل در امنیت و ثبات عراق و زمینه سازی برای آشفتگی سیاسی در این کشور از طریق کارشکنی و افزایش فشار برخی نیروهای سیاسی داخلی به دولت عبدالمهدی از جمله اهداف آمریکا در این زمینه ارزیابی می شود.  / 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =