احسان‌پور دومین مدال برنز ایران را گرفت

تهران - ایرنا - «بهنام احسان‌پور» آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم ایران در دیدار رده‌بندی پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان با غلبه بر حریف ازبکستانی به مدال برنز دست یافت.

پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، از ۲۸ شهریور ماه در شهر نورسلطان در کشور قزاقستان آغاز شد و امروز (یکشنبه) با شناخت تیم‌های برتر به پایان می‌رسد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم «بهنام احسان‌پور» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۳ «رجب توپال» دارنده مدال برنز اروپا از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی در یک کشتی حساس و نزدیک با نتیجه ۱۳ بر ۱۲ از سد «احمدنبی گوارزاتیلوف» دارنده مدال برنز جهان از جمهوری آذربایجان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

احسان‌پور در این مرحله در یک کشتی پایاپای با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب «ماگومدرسول ادریس‌اف» قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر «عباس رحماناف» از ازبکستان را از پیش‌رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

امروز به غیر از «بهنام احسان‌پور» قرار است «حسن یزدانی» نیز در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف حریف هندی برود که با توجه به مصدومیت این آزادکار هندی، وی برابر یزدانی قهرمان جهان و المپیک حاضر نخواهد شد و یزدانی به دومین مدال طلای قهرمانی جهان خود دست یافت.

پیش از این «علیرضا کریمی» در وزن ۹۲ کیلوگرم مدال نقره و «یونس امامی» در وزن ۷۰ کیلوگرم مدال برنز گرفته بوند و «رضا اطری» نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم پنجم شده بود.  

«یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، «رضا افضلی» در وزن ۷۴ کیلوگرم و «امیرمحمد یزدانی» در وزن ۶۵ کیلوگرم که اوزان آنها المپیکی است، از دور رقابت‌ها حذف شده‌ بودند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای کسب سهمیه المپیک در این وزن‌ها باید در مسابقات کسب سهمیه قاره‌ای و جهانی حضور یابد. کشتی آزاد ایران توسط «رضا اطری» در وزن ۵۷ کیلوگرم و «حسن یزدانی» در وزن ۸۶ کیلوگرم ۲ سهمیه المپیک کسب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha