سازمان ملل از طرح انصارالله برای توقف حملات علیه عربستان استقبال کرد

تهران- ایرنا- نماینده سازمان ملل در یمن امروز (یکشنبه) از پیشنهاد انصارالله برای توقف حملات متقابل به عربستان استقبال کرد و اظهار داشت این تصمیم می تواند به پایان جنگ منجر شود.

به گزارش روزنامه گاردین، «مارتین گریفیث» گفت: اجرای ابتکار عمل توسط حوثی ها (انصارالله) با حسن نیت می تواند پیام قدرتمند برای پایان جنگ به حساب آید.

گریفیث در بیانیه ای که از دفتر مرکزی سازمان ملل در نیویورک صادر شد، از تمایل یمنی ها برای پیدا کردن یک راه حل سیاسی به امید پایان دادن به مناقشه چندین ساله میان عربستان و متحدانش علیه یمن خبر داد.  

گریفیث تأکید کرد: ما باید از این فرصت استفاده کرده و به سوی اقدامات لازم برای کاهش خشونت، تشدید نظامی و لفاظی های غیرمستقیم پیش برویم.

«مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز جمعه ۲۹ شهریور از توقف مشروط عملیات‌های تلافی‌جویانه پهپادی و موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه عربستان خبر داد و اعلام کرد، امیدوار است ریاض هم به حملات خود پایان دهد.

این اقدام پس آن صورت گرفت که ارتش وکمیته های یمنی در 23 شهریور دو پالایشگاه‌ تأسیسات نفتی آرامکو عربستان در شرق این کشور را هدف قرار دادند و درباره توانایی‌ رزمندگان یمنی برای انجام عملیات‌هایی از این دست به ریاض هشدار دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =