۳۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83485998
۰ نفر

برچسب‌ها

جشن شکوفه‌ها برای ۳۰ هزار نوآموز همدانی

همدان- ایرنا- جشن شکوفه‌ها همزمان با سراسر کشور با حضور ۳۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی در یک هزار و ۵۰۰ مدرسه ابتدایی استان همدان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان روز یکشنبه در آیین نمادین روز شکوفه‌ها با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز بهار تعلیم و تربیت گفت: آینده کشور توسط دانش‌آموزان دبستانی که امروز کلاس اولی شده‌اند، ساخته می‌شود.

محمد پورداود اظهار داشت: همزمانی این دو رویداد بسیار اهمیت دارد، چرا که دیروز رزمندگان ما در مصاف با استعمار و ظالمان، تلاش و جهد داشتند و امروز نوآموزان بوستان تعلیم و تربیت با هدایت معلمان شریف به جنگ دیو جهل می‌روند.

وی آموزش و پرورش را کانون خلق دنیای آینده دانست و عنوان کرد: نقش دوران کودکی و دبستان بسیار مهم است؛ چرا که کودکی اولین و مهم‌ترین دوره زندگی آدمی به حساب می‌آید و در این دوره برای نخستین بار، با طبیعت رابطه برقرار و روابط اجتماعی بنیان گذاشته می‌شود.

پورداود با اشاره به این که در استان همدان ۳۰ هزار کلاس اولی با شوق و شور فراوان در کلاس درس حاضر می‌شوند، بیان کرد: در سند تحول بنیادین که نسخه شفابخش آموزش و پرورش است، به اهمیت دوران ابتدایی توجه ویژه ای شده و این مهم برگرفته از مکتب تربیتی اسلام است.

وی گفت: چون در دوران اولیه کودکی ساختار شخصیت انسان بنیان گذاشته می‌شود، این دوران بسیار اهمیت دارد و ما باید با برنامه‌ریزی صحیح، استعدادهای نهان این عزیزان را بر اساس تربیت شکوفا کنیم.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: امروزه اهمیت آموزش دوران اولیه کودکی و دبستان به حدی محسوس و شایان توجه است که بازتاب آن در تمامی بحث ها، پژوهش های علمی و برنامه‌های آموزشی مراکز پیش دبستانی به طور کامل هویدا و محور بسیاری از فعالیت‌های پژوهشی است.

 وی با تاکید بر اصل تفاوت‌های فردی در تربیت فرزندان، اظهار داشت: ما باید با توجه به برنامه‌ریزی‌های آموزش و پرورش اجازه دهیم کودکان از این دوران بهره کافی را ببرند و تلاش کنیم تا یادگیری همراه با بازی باشد و مهارت های اجتماعی و زندگی دانش‌آموزان را تقویت کنیم.  

پورداود با بیان اینکه نباید اجازه دهیم فضای کتاب‌های کمک درسی ذهن دانش‌آموزان را از یادگیری اصیل و مهارت زندگی ایرانی و اسلامی که متناسب با برنامه سند تحول بنیادین است، جدا کند، افزود: باید اجازه دهیم کودکان ما دانش‌آموزانی با ذهن آماده باشند و در یک کلام برای دوره‌ای آنان را آماده کنیم که خود متعلق به آن دوره نخواهیم بود.

در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۲۹۰ هزار دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه در استان همدان تحصیل می‌کنند.

۹۹۰۴/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =